QuickBase Views Query Backend (7.x-1.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Contains
pt: Contendo

en: Does not contain
pt: Não contém

en: Is less than
pt: É menor que

en: Is less than or equal to
pt: É menor que ou igual a

en: Is equal to
pt: É igual a

en: Is greater than or equal to
pt: É maior que ou igual a

en: Is greater than
pt: É maior que

en: Is not equal to
pt: É diferente de

en: %time ago
pt: %time atrás

en: in
pt: em

en: Is not one of
pt: Não é um de

en: Is one of
pt: É um de

en: not in
pt: não presente em

en: %time hence
pt: Desde %time
