QuickBase Views Query Backend (7.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (15 entries)

en: Contains
ro: Conține

en: Does not contain
ro: Nu conţine

en: Is less than
ro: Este mai mic decât

en: Is less than or equal to
ro: Este mai mic sau egal cu

en: Is equal to
ro: Este egal cu

en: Is greater than or equal to
ro: Este mai mare sau egal ca

en: Is greater than
ro: Este mai mare decât

en: Is not equal to
ro: Nu este egal cu

en: %time ago
ro: %time în urmă

en: SW
ro: SV

en: in
ro: în

en: Is not one of
ro: Nu este unul dintre

en: Is one of
ro: Este unul dintre

en: not in
ro: nu este în

en: %time hence
ro: %time de aici înainte
