QuickBase Views Query Backend (7.x-1.0-alpha1) - en to ru translation catalogue (15 entries)

en: Contains
ru: Содержит

en: Does not contain
ru: Не содержит

en: Is less than
ru: Меньше, чем

en: Is less than or equal to
ru: Меньше либо равно

en: Is equal to
ru: Равно

en: Is greater than or equal to
ru: Больше или равно

en: Is greater than
ru: Больше, чем

en: Is not equal to
ru: Не равно

en: %time ago
ru: %time назад

en: SW
ru: ЮЗ

en: in
ru: в

en: Is not one of
ru: Ни один из

en: Is one of
ru: Один из

en: not in
ru: не в

en: %time hence
ru: %time с этих пор
