QuickBase Views Query Backend (7.x-1.0-alpha1) - en to th translation catalogue (13 entries)

en: Contains
th: ประกอบด้วย

en: Does not contain
th: ไม่ประกอบด้วย

en: Is less than
th: น้อยกว่า

en: Is less than or equal to
th: น้อยกว่าหรือเท่ากับ

en: Is equal to
th: เท่ากับ

en: Is greater than or equal to
th: มากกว่าหรือเท่ากับ

en: Is greater than
th: มากกว่า

en: Is not equal to
th: ไม่เท่ากับ

en: %time ago
th: %time ก่อนหน้า

en: in
th: ใน

en: Is not one of
th: ไม่ได้เป็นหนึ่ง

en: Is one of
th: เป็นหนึ่งใน

en: not in
th: ไม่ได้อยู่ใน
