QuickBase Views Query Backend (7.x-1.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (15 entries)

en: Contains
tr: İçerir

en: Does not contain
tr: İçermeyen

en: Is less than
tr: Küçüktür

en: Is less than or equal to
tr: Küçük ya da eşittir

en: Is equal to
tr: eşittir

en: Is greater than or equal to
tr: Büyük ya da eşittir

en: Is greater than
tr: Büyüktür

en: Is not equal to
tr: Eşit değildir

en: %time ago
tr: %time önce

en: SW
tr: GB

en: in
tr: içinde

en: Is not one of
tr: Birisi değildir

en: Is one of
tr: Birisidir

en: not in
tr: içinde değil

en: %time hence
tr: %time zamanından itibaren
