QuickBase Views Query Backend (7.x-1.0-alpha1) - en to et translation catalogue (14 entries)

en: Contains
et: Sisaldab

en: Does not contain
et: Ei sisalda

en: Is less than
et: väiksem kui

en: Is less than or equal to
et: väiksem või võrdne

en: Is equal to
et: võrdne

en: Is greater than or equal to
et: suurem või võrdne

en: Is greater than
et: on suurem kui

en: Is not equal to
et: pole võrdne

en: %time ago
et: %time tagasi

en: in
et: hulgas

en: Is not one of
et: Pole üks järgnevaist

en: Is one of
et: On üks järgnevaist

en: not in
et: pole hulgas

en: %time hence
et: %time alates
