QuickBase Views Query Backend (7.x-1.0-alpha1) - en to he translation catalogue (14 entries)

en: Contains
he: מכיל

en: Does not contain
he: לא מסתיים ב

en: Is less than
he: קטן מ-

en: Is less than or equal to
he: פחות או שווה ל

en: Is equal to
he: שווה ל

en: Is greater than or equal to
he: גדול או שווה ל

en: Is greater than
he: יותר מ

en: Is not equal to
he: לא שווה ל

en: %time ago
he: לפני %time

en: in
he: ב

en: Is not one of
he: אינו אחד מ-

en: Is one of
he: הינו אחד מתוך

en: not in
he: לא נמצא ב-

en: %time hence
he: %time לכן
