QuickBase Views Query Backend (7.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Contains
hi: मे हैं

en: Does not contain
hi: शामिल नहीं है

en: Is less than
hi: से छोटा

en: Is less than or equal to
hi: से छोटा या समतुल्य

en: Is equal to
hi: बराबर

en: Is greater than or equal to
hi: बड़ा या बराबर

en: Is greater than
hi: से बड़ा

en: Is not equal to
hi: समतुल्य नहीं

en: %time ago
hi: %time पहले

en: Is one of
hi: में से एक है
