QuickBase Views Query Backend (7.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (15 entries)

en: Contains
hu: Tartalmazza

en: Does not contain
hu: Nem tartalmazza

en: Is less than
hu: Kevesebb, mint

en: Is less than or equal to
hu: Kevesebb, vagy egyenlő

en: Is equal to
hu: Egyenlő

en: Is greater than or equal to
hu: Nagyobb, vagy egyenlő

en: Is greater than
hu: Nagyobb, mint

en: Is not equal to
hu: Nem egyenlő

en: %time ago
hu: %time óta

en: SW
hu: DNY

en: in
hu: ebben

en: Is not one of
hu: Nincs ezek között

en: Is one of
hu: Egy ezek közül

en: not in
hu: nincs ebben

en: %time hence
hu: %time óta
