QuickBase Views Query Backend (7.x-1.0-alpha1) - en to lv translation catalogue (13 entries)

en: Contains
lv: Satur

en: Does not contain
lv: Nesatur

en: Is less than
lv: Ir mazāks kā

en: Is less than or equal to
lv: Ir vienāds vai mazāks kā

en: Is equal to
lv: Ir vienāds ar

en: Is greater than or equal to
lv: Ir vienāds vai lielāks kā

en: Is greater than
lv: Ir lielāks kā

en: Is not equal to
lv: Nav vienāds ar

en: %time ago
lv: pirms %time

en: in
lv: iekš

en: Is not one of
lv: Nav viens no

en: Is one of
lv: Ir viens no

en: not in
lv: nav iekš
