QuickBase Views Query Backend (7.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (14 entries)

en: Contains
oc: Conten

en: Does not contain
oc: Conten pas

en: Is less than
oc: Es inferior a

en: Is less than or equal to
oc: Es inferior o egal a

en: Is equal to
oc: Es egal a

en: Is greater than or equal to
oc: Es superior o egal a

en: Is greater than
oc: Es superior a

en: Is not equal to
oc: Es pas egal a

en: %time ago
oc: I a %time

en: in
oc: dins

en: Is not one of
oc: Fa pas partida de

en: Is one of
oc: Fait partida de

en: not in
oc: pas dans

en: %time hence
oc: Dins %time
