QuickBase Views Query Backend (7.x-1.0-alpha1) - en to sk translation catalogue (13 entries)

en: Contains
sk: Obsahuje

en: Does not contain
sk: Neobsahuje

en: Is less than
sk: Je menej ako

en: Is less than or equal to
sk: Je menej alebo sa rovná ako

en: Is equal to
sk: Je zhodné s

en: Is greater than or equal to
sk: Je viac, alebo sa rovná ako

en: Is greater than
sk: Je viac ako

en: Is not equal to
sk: Nie je zhodné s

en: %time ago
sk: pred %time

en: SW
sk: JZ

en: Is not one of
sk: Nie je jeden z

en: Is one of
sk: Je jeden z

en: not in
sk: nie je v
