QuickBase Views Query Backend (7.x-1.0-alpha1) - en to uk translation catalogue (15 entries)

en: Contains
uk: Містить

en: Does not contain
uk: Не містить

en: Is less than
uk: Є меншим, ніж

en: Is less than or equal to
uk: Є меншим або рівним

en: Is equal to
uk: Є рівним

en: Is greater than or equal to
uk: Є більшим або рівним

en: Is greater than
uk: Є більшим, ніж

en: Is not equal to
uk: Не є рівним

en: %time ago
uk: %time тому

en: SW
uk: Пд-З

en: in
uk: в

en: Is not one of
uk: Жоден з

en: Is one of
uk: Один з

en: not in
uk: не в

en: %time hence
uk: %time віднині
