Quick Edit (7.x-1.3) - en to ro translation catalogue (32 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Author
ro: Autor

en: Date
ro: Data

en: Save
ro: Salvare

en: The username %name does not exist.
ro: Utilizatorul  %name nu există.

en: Created
ro: Creat

en: Authored by
ro: Autor

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Close
ro: Închideți

en: You have to specify a valid date.
ro: Trebuie să specificaţi o dată validă.

en: Authored on
ro: Scris pe

en: Leave blank for %anonymous.
ro: Lăsaţi liber pentru %anonymous.

en: Included
ro: Inclus

en: About
ro: Despre

en: Quick edit
ro: Editare rapidă

en: Uses
ro: Foloseşte

en: filter
ro: filtru

en: Discard changes
ro: Renunțare la modificări

en: Saving
ro: Se salvează

en: Submitted by !username on !datetime
ro: Trimis de !username la !datetime

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
ro: Format: %time. Formatul datei este YYYY-MM-DD, iar %timezone este diferența de fus orar de la UTC. Lăsați necompletat pentru a folosi timpul la care a fost salvat formularul.

en: In-place content editing.
ro: Editare de conținut pe loc.

en: You have unsaved changes
ro: Aveți modificări nesalvate

en: Loading…
ro: Se încarcă...

en: Access in-place editing
ro: Accesați editarea in loc

en: Updated the %field-name field through in-place editing.
ro: Câmpul %field-name a fost actualizat în mod „pe loc”.

en: Quick Edit
ro: Editare rapidă

en: Discard changes?
ro: Renunțați la modificări?

en: Could not load the form for <q>@field-label</q>, either due to a website problem or a network connection problem.<br>Please try again.
ro: Nu s-a putut încărca formularul pentru <q>@field-label</q>, fie din cauza unei probleme a site-ului web, fie din cauza unei probleme de conexiune la rețea.<br>Vă rugăm să încercați din nou.

en: Your changes to <q>@entity-title</q> could not be saved, either due to a website problem or a network connection problem.<br>Please try again.
ro: Modificările dvs. la <q>@entity-title</q> nu au putut fi salvate, fie din cauza unei probleme cu site-ul web, fie din cauza unei probleme de conexiune la rețea.<br>Vă rugăm să încercați din nou.

en: Editing content in-place
ro: Editarea conținutului pe loc

en: Once quick edit mode is activated, you will be able to edit the individual fields of your content. In the default theme, with a JavaScript-enabled browser and a mouse, the output of different fields in your content is outlined in blue, a pop-up gives the field name as you hover over the field output, and clicking on a field activates the editor. Closing the pop-up window ends quick edit mode.
ro: Odată ce modul de editare rapidă este activat, veți fi capabil să editați individual câmpurile conținutului dumneavoastră. În tema implicită, cu un browser ce are JavaScript activat și un maus, afișarea diverselor câmpuri din conținutul dumneavoastră este prezentată în albastru, o fereastră pop-up dă numele câmpului în timp ce treceți peste afișarea câmpului, și făcând clic pe un câmp se activează editorul. Închiderea ferestrei pop-up sfârșește modul de editare rapidă.
