Quick Edit (7.x-1.4) - en to nl translation catalogue (34 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Author
nl: Auteur

en: Documentation
nl: Documentatie

en: Date
nl: Datum

en: Save
nl: Opslaan

en: The username %name does not exist.
nl: De gebruikersnaam %name bestaat niet.

en: Created
nl: Aangemaakt

en: OK
nl: Ok

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Anonymous
nl: Anoniem

en: Close
nl: Sluiten

en: You have to specify a valid date.
nl: Geef een geldige datum op.

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Leave blank for %anonymous.
nl: Leeglaten voor %anonymous.

en: Included
nl: Ingesloten

en: About
nl: Over

en: Quick edit
nl: Snel bewerken

en: Uses
nl: Gebruikt

en: Discard changes
nl: Wijzigingen verwerpen

en: Saving
nl: Opslaan

en: Submitted by !username on !datetime
nl: Door !username op !datetime

en: Missing text format: %format.
nl: Ontbrekende tekstopmaak: %format.

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
nl: Opmaak: %time. De datumnotatie is JJJJ-MM-DD en %timezone is het tijdzoneverschil met de standaardtijd UTC. Laat dit leeg om het tijdstip van het indienen van het formulier te gebruiken.

en: In-place content editing.
nl: Inhoud in-place bewerken

en: You have unsaved changes
nl: Er zijn niet-opgeslagen wijzigingen

en: Loading…
nl: Laden...

en: Access in-place editing
nl: Toegang tot in-place bewerken

en: Updated the %field-name field through in-place editing.
nl: Het veld %field-name is in-place bijgewerkt.

en: Entity @type @id, field @field
nl: Entiteit @type @id, veld @field

en: Discard changes?
nl: Wijzigingen ongedaan maken?

en: Could not load the form for <q>@field-label</q>, either due to a website problem or a network connection problem.<br>Please try again.
nl: Het formulier voor <q>@field-label</q> kon niet geladen worden door een probleem met de website of met de netwerkverbinding.<br>Probeer het opnieuw.

en: Your changes to <q>@entity-title</q> could not be saved, either due to a website problem or a network connection problem.<br>Please try again.
nl: De wijzigingen aan <q>@entity-title</q> zijn niet opgeslagen door een probleem met de website of met de netwerkverbinding.<br>Probeer het opnieuw.

en: Editing content in-place
nl: Inhoud in-place bewerken

en: Once quick edit mode is activated, you will be able to edit the individual fields of your content. In the default theme, with a JavaScript-enabled browser and a mouse, the output of different fields in your content is outlined in blue, a pop-up gives the field name as you hover over the field output, and clicking on a field activates the editor. Closing the pop-up window ends quick edit mode.
nl: Als de Snel bewerken-modus geactiveerd is, kunnen inhoudsvelden direct bewerkt worden. In het standaardthema, bij het gebruik van een muis en een browser die JavaScript ondersteund, zijn de aanwezige velden in de inhoud blauw omlijnd, en toont een pop-up de veldnaam als de muis zich boven het veld bevindt. De editor wordt geactiveerd door op een veld te klikken. Door de pop-up te sluiten wordt de Snel bewerken-modus beëindigd.
