Quick Edit (7.x-1.5) - en to da translation catalogue (33 entries)

en: Title
da: Titel

en: Author
da: Forfatter

en: Date
da: Dato

en: Save
da: Gem

en: The username %name does not exist.
da: Brugernavnet %name findes ikke.

en: Created
da: Oprettet

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Anonymous
da: Anonym

en: Close
da: Luk

en: You have to specify a valid date.
da: Du skal angive en gyldig dato.

en: Authored on
da: Skrevet den

en: Leave blank for %anonymous.
da: Lad feltet stå tomt for %anonymous.

en: Included
da: Inkluderet

en: About
da: Om

en: Quick edit
da: Hurtig redigering

en: Sorry!
da: Undskyld!

en: Uses
da: Bruger

en: Discard changes
da: Fortryd ændringer

en: Saving
da: Gemmer

en: Submitted by !username on !datetime
da: Indsendt af !username den !datetime

en: Missing text format: %format.
da: Manglende tekstformat: %format.

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
da: Format: %time. Datoformatet er YYYY-MM-DD og %timezone er tidszoneforskydelsen fra UTC. Lad feltet stå tomt for at bruge oprettelsestidspunktet.

en: In-place content editing.
da: In-place-redigering af indhold.

en: You have unsaved changes
da: Du har ændringer, som ikke er blevet gemt

en: Loading…
da: Indlæser…

en: Access in-place editing
da: Tilgå in-place-redigering

en: Updated the %field-name field through in-place editing.
da: Feltet %field-name opdateret vha. in-place redigering.

en: Entity @type @id, field @field
da: Entity @type @id, felt @field

en: Quick Edit
da: Hurtig redigering

en: Discard changes?
da: Fortryd ændringer?

en: Could not load the form for <q>@field-label</q>, either due to a website problem or a network connection problem.<br>Please try again.
da: Kunne ikke indlæse formularen for <q>@field-label</q>, enten på grund af et problem med websitet eller et netværksproblem.<br>Forsøg venligst igen.

en: Your changes to <q>@entity-title</q> could not be saved, either due to a website problem or a network connection problem.<br>Please try again.
da: Dine ændringer til <q>@entity-title</q> kunne ikke gemmes, enten på grund af et problem med websitet eller et netværksproblem.<br>Forsøg venligst igen.

en: Editing content in-place
da: Redigér indhold på stedet
