Quick Edit (7.x-1.1) - en to uk translation catalogue (34 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Author
uk: Автор

en: Documentation
uk: Документація

en: Date
uk: Дата

en: Save
uk: Зберегти

en: The username %name does not exist.
uk: Ім'я користувача %name не існує.

en: Created
uk: Створено

en: OK
uk: Гаразд

en: Authored by
uk: Автор

en: Anonymous
uk: Анонім

en: Close
uk: Закрити

en: You have to specify a valid date.
uk: Необхідно вказати дійсну дату.

en: Authored on
uk: Створено

en: Leave blank for %anonymous.
uk: Для %anonymous залиште порожнім.

en: Included
uk: Доданий

en: Quick edit
uk: Швидке редагування

en: Sorry!
uk: Пробачте!

en: filter
uk: фільтр

en: Discard changes
uk: Відхилити зміни

en: Saving
uk: Зберігання

en: Submitted by !username on !datetime
uk: Опубліковано !username !datetime

en: Missing text format: %format.
uk: Відсутній текстовий формат: %format.

en: Format: %time. The date format is YYYY-MM-DD and %timezone is the time zone offset from UTC. Leave blank to use the time of form submission.
uk: Формат: %time. Формат дати YYYY-MM-DD і %timezone зміщення часового поясу відносно UTC. Залиште порожнім, щоб використовувати час надсилання форми.

en: In-place content editing.
uk: Редагування матеріалу на місці.

en: You have unsaved changes
uk: У вас є незбережені зміни

en: Loading…
uk: Завантаження ...

en: Access in-place editing
uk: Доступ до редагування на місці

en: Updated the %field-name field through in-place editing.
uk: Поле %field-name оновлено через редагування на місці.

en: Entity @type @id, field @field
uk: Сутність @type @id, поле @field

en: Quick Edit
uk: Швидке редагування

en: Discard changes?
uk: Відхилити зміни?

en: Could not load the form for <q>@field-label</q>, either due to a website problem or a network connection problem.<br>Please try again.
uk: Неможливо завантажити форму для <q>@field-label</q>, через проблеми з вебсайтом або з мережею.<br>Будь ласка, спробуйте ще раз.

en: Your changes to <q>@entity-title</q> could not be saved, either due to a website problem or a network connection problem.<br>Please try again.
uk: Не вдається зберегти зміни до <q>@entity-title</q>, через проблеми з вебсайтом або з мережею.<br>Будь ласка, спробуйте ще раз.

en: Quick Edit: @library library
uk: Швидке редагування: бібліотека @library
