QuickPay payment gateway (7.x-1.2) - en to da translation catalogue (95 entries)

en: Cancel
da: Annullér

en: Language
da: Sprog

en: English
da: Engelsk

en: French
da: Fransk

en: Italian
da: Italiensk

en: Refund
da: Refusion

en: Ubercart - payment
da: Ubercart - betaling

en: Danish
da: Dansk

en: Dutch
da: Hollandsk

en: German
da: Tysk

en: Norwegian
da: Norsk

en: Polish
da: Polsk

en: Swedish
da: Svensk

en: Test settings
da: Test indstillingerne

en: QuickPay callback page
da: QuickPay callback-side

en: Merchant number
da: Merchant-ID

en: MD5 secret
da: MD5 nøgle

en: MD5 secret as shown in the Quickpay admin.
da: MD5 nøglen som vist i Quickpays administrationsinterface.

en: Order id prefix
da: Præfiks for ordre-ID

en: Prefix for order ids. Order ids must be uniqe when sent to QuickPay, use this to resolve clashes.
da: Ordre-ID'er skal være unikke når de sendes til Quickpay. Anvend dette felt for at undgå konflikter.

en: Accepted payment methods
da: Accepterede betalingsmetoder

en: The language for the credit card form.
da: Sprog på betalingsformular.

en: Request message didn't pass validation.
da: Anmodning ikke valideret.

en: Server returned non-success code or empty result
da: Serveren returnerede kode som ikke gennemført eller uden resultat

en: %field cannot be NULL
da: %field kan ikke være NULL

en: %field didn't pass validation.
da: %field kunne ikke valideres.

en: QuickPay core
da: QuickPay kerne

en: Process payments using QuickPay. Core module required by shop dependant modules.
da: Udfør betalinger via QuickPay. Kernemoduler påkrævet af shopmoduler.

en: QuickPay payment gateway
da: QuickPay betalingsgateway

en: Capture
da: Hævning

en: Credit card
da: Kreditkort

en: Order total:
da: Ordretotal:

en: Current balance:
da: Nuværende saldo:

en: Test mode
da: Testtilstand

en: Payment cancelled.
da: Betaling annulleret.

en: Language of the user
da: Brugerens sprog

en: Faeroese
da: Færøsk

en: Order prefix must only contain alphanumerics and be no longer than 15 characters.
da: Præfiks må kun indeholde alfanumeriske tegn og må ikke være længere end 15 tegn.

en: When active, transactions will be run in test mode, even if the QuickPay account is in production mode. Order ids will get a T appended.
da: Vælg om transaktioner skal udføres i testtilstand, også selvom din konto hos QuickPay er sat til produktionstilstand. Der tilføjes et T til ordre-ID'et.

en: Greenlandish
da: Grønlandsk

en: Log all request and responses to QuickPay in watchdog.
da: Log alle forespørgsler og svar til Quickpay i watchdog.

en: Bad message type @type, must be 'authorize' or 'subscribe'.
da: Forkert beskedtype @type, skal være 'authorize' eller 'subscribe'.

en: Missing required subscription description.
da: Mangler påkrævet abonnementsinformation.

en: Autocapture not possible for subscriptions.
da: Autocapture er ikke muligt på abonnementer.

en: Invalid merchant number
da: Ugyldigt forretningsid

en: Empty secret?
da: Tom hemmelighed?

en: Missing required continue_url.
da: Mangler påkrævet continue_url.

en: Missing required cancel_url.
da: Mangler påkrævet cancel_url.

en: %module doesn't implement hook_quickpay_factory.
da: %module implementerer ikke hook_quickpay_factory.

en: %module doesn't implement hook_quickpay_callback.
da: %module implementerer ikke hook_quickpay_callback.

en: Continue to QuickPay
da: Fortsæt til QuickPay.

en: Unknown field %field.
da: Ukendt felt %field.

en: Merchant id as shown in the QuickPay admin. NOTE: <em>not</em> the same as PBS id
da: Forretnings-ID som vist i QuickPay-administrationen. BEMÆRK: <em>ikke</em> det samme som PBS id

en: Unknown currency code %currency
da: Ukendt valutakode %currency

en: Unknown property @name
da: Ukendt egenskab @name

en: No currency defined for transaction @txn_id
da: Ingen valuta defineret for transaktionen @txn_id

en: No amount for transaction @txn_id
da: Intet beløb på transaktionene @txn_id

en: No state from Quickpay
da: Ingen tilstand fra QuickPay

en: Status error.
da: Statusfejl.

en: Transaction callback md5 didn't verify. MD5 calculated: @md5 Data: @data
da: Transaktions-callback MD5 kunne ikke efterprøves. Beregnet MD5: @md5 Data: @data

en: Visa, issued in Denmark
da: Visa, udstedt i Danmark

en: Visa, issued in Denmark, using 3D-Secure
da: Visa, udstedt i Danmark, med 3D-Secure

en: Visa, using 3D-Secure
da: Visa, med 3D-Secure

en: Visa Electron, issued in Denmark
da: Visa Electron, udstedt i Danmark

en: Visa Electron, using 3D-Secure
da: Visa Electron, med 3D-Secure

en: Visa Electron, issued in Denmark, using 3D-Secure
da: Visa Electron, udstedt i Danmark, med 3D-Secure

en: Mastercard, issued in Denmark
da: Mastercard, udstedt i Danmark

en: Mastercard, using 3D-Secure
da: Mastercard, med 3D-Secure

en: Mastercard, issued in Denmark, using 3D-Secure
da: Mastercard, udstedt i Danmark, med 3D-Secure

en: Maestro, issued in Denmark
da: Maestro, udstedt i Danmark

en: JCB, using 3D-Secure
da: JCB, med 3D-Secure

en: Diners, issued in Denmark
da: Diners, udstedt i Danmark

en: American Express, issued in Denmark
da: American Express, udstedt i Danmark

en: Which payment methods to accept. NOTE: Some require special agreements.
da: Hvilke betalingsmetoder der accepteres. BEMÆRK: Visse betalingsmetoder kræver specielle aftaler.

en: Creditcard
da: Kreditkort

en: 3D-Secure Creditcard
da: 3D-Secure kreditkort

en: Selected payment methods
da: Valgte betalingsmetoder

en: Arguments failed md5 sum check. Either someone is trying to abuse the site, or there is a bug somewhere. Path: @path
da: MD5-kontrol af argumenter mislykkedes. Enter er der nogen der prøver at misbruge sitet, eller også er der en fejl et sted. Path: @path

en: @module did not return a Quickpay instance from hook_quickpay_factory, please file a bug-report with the developer. Transaction id: @id.
da: @module returnerede ikke en Quickpay-instans fra hook_quickpay_factory, send venligst en fejlrapport til udvikleren. Transaktions-ID: @id.

en: @module does not implement hook_quickpay_callback, please file a bug-report with the developer. Transaction id: @id.
da: @module implementerer ikke hook_quickpay_callback, send venligst en fejlrapport til udvikleren. Transaktions-ID: @id.

en: QuickPay Payment Gateway
da: QuickPay betalingsgateway

en: Payment completed.
da: Betaling gennemført.

en: Payment capture failed.
da: Capture af betaling mislykkedes.

en: Payment cancellation failed.
da: Annullering af betaling mislykkedes.

en: Quickpay payment haven't been properly configured. Consult the log for details.
da: Quickpay-betaling er ikke korrekt indstillet. Se loggen for detaljer.

en: Quickpay payment failed, message: @message
da: Quickpay betaling mislykkedes, meddelelse: @message

en: Process Commerce payments using QuickPay.
da: Behandl Commerce-betalinger med Quickpay.

en: Quickpay settings
da: Quickpay

en: These settings used for testing. The payment window link will appear below when these settings are properly set.
da: Disse indstillinger bruges til at test med. Linket til betalingsvinduet vises nedenfor for når disse indstillinger er korrekte.

en: Quickpay payment window test
da: Test af Quickpay betalingsvindue

en: Test that the Quickpay payment window works properly.
da: Test om Quickpay betalingsvinduet virker korrekt.

en: Quickpay continue page
da: Quickpay fortsæt-side

en: Quickpay cancel page
da: Quickpay annullér-side

en: Quickpay payment window test module
da: Modul til test af Quickpay betalingsvindue

en: Module for testing/debugging the Quickpay payment window.
da: Modul til test/debugging af Quivkpay betalingsvinduet.
