QuickPay payment gateway (7.x-2.0) - en to de translation catalogue (32 entries)

en: Cancel
de: Abbrechen

en: Language
de: Sprache

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Not found
de: Nicht gefunden

en: English
de: Englisch

en: French
de: Französisch

en: Italian
de: Italienisch

en: API key
de: API-Key

en: Refund
de: Rückerstattung

en: Ubercart - payment
de: Ubercart - Zahlungen

en: Danish
de: Dänisch

en: Dutch
de: Niederländisch

en: German
de: Deutsch

en: Norwegian
de: Norwegisch

en: Polish
de: Polnisch

en: Swedish
de: Schwedisch

en: Merchant ID
de: Händler-ID

en: Test settings
de: Testeinstellungen

en: Capture
de: Einziehen

en: Credit card
de: Kreditkarte

en: Order total:
de: Gesamtbestellwert:

en: Current balance:
de: Aktueller Kontostand:

en: Private key
de: Privater Schlüssel

en: Test mode
de: Testmodus

en: Order balance: @balance
de: Auftragsbestand: @balance

en: Language of the user
de: Aktuelle Sprache des Benutzers

en: Faeroese
de: Färöisch

en: Payment captured.
de: Zahlung erfasst.

en: Authorization: @amount
de: Authorisierung: @amount

en: Capture amount
de: Betrag festlegen

en: What amount do you want to capture?
de: Wie viel wollen Sie einnehmen?

en: You must specify a positive numeric amount to capture.
de: Sie müssen eine positive Zahl zur Bestätigung eingeben.
