Quick Tabs (7.x-3.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (46 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Yes
nl: Ja

en: No
nl: Nee

en: Edit
nl: Bewerken

en: One
nl: Een

en: Export
nl: Exporteren

en: Save
nl: Opslaan

en: Default
nl: Standaard

en: Done
nl: Gereed

en: Teaser view
nl: Teaser-weergave

en: Overridden
nl: Overschreven

en: Normal
nl: Normaal

en: Select a view
nl: Kies een View

en: Clone
nl: Dupliceren

en: Revert
nl: Terugzetten

en: Style
nl: Stijl

en: Storage
nl: Opslag

en: No style
nl: Geen stijl

en: Two
nl: Twee

en: Three
nl: Drie

en: More tabs
nl: Meer tabbladen

en: Click here to add more tabs.
nl: Klik hier om meer tabbladen toe te voegen.

en: Select a block
nl: Selecteer een blok

en: Tab type
nl: Tabbladtype

en: Title field
nl: Titelveld

en: Default style
nl: Standaardstijl

en: Add tab
nl: Tabblad toevoegen

en: The node ID of the node.
nl: De ID van de node.

en: Tab title
nl: Tabbladtitel

en: Tab weight
nl: Tabgewicht

en: Tab content
nl: Tabbladinhoud

en: First tab
nl: Eerste tabblad

en: Second tab
nl: Tweede tabblad

en: Third tab
nl: Derde tabblad

en: %style preview
nl: voorbeeldweergave van %style

en: Styles
nl: Stijlen

en: Default tab
nl: Standaard tabblad

en: Tab style
nl: Tabblad-stijl

en: Edit quicktab
nl: Quicktab bewerken

en: Delete quicktab
nl: Quicktab verwijderen

en: Clone quicktab
nl: Quicktab dupliceren

en: Could not complete the update.
nl: Kan de update niet voltooien.

en: Administer Quicktabs
nl: Quicktabs beheren
