Quick Tabs (7.x-3.8) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Title
id: Judul

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Cancel
id: Batal

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: - None -
id: - Tiada -

en: Export
id: Ekspor

en: Save
id: Simpan

en: Default
id: Bawaan

en: Path
id: Jalur

en: Done
id: Selesai

en: Overridden
id: Ditimpa

en: Clone
id: Kloning

en: Revert
id: Kembali

en: Style
id: Gaya

en: Title field
id: Judul bidang

en: Create blocks of tabbed content.
id: Membuat blok konten tab.

en: Default style
id: Gaya baku

en: The node ID of the node.
id: ID node dari node.

en: Tab weight
id: Bobot tab

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
id: "%" tidak boleh digunakan untuk segmen pertama jalur.

en: Styles
id: Gaya

en: (active tab)
id: (tab aktif)

en: View mode
id: Modus tampilan

en: Add Quicktabs Instance
id: Tambah model Quicktabs
