Quick Tabs (7.x-3.8) - en to it translation catalogue (33 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: - None -
it: - Nessuno -

en: One
it: Una

en: Export
it: Esporta

en: Save
it: Salva

en: Default
it: Predefinito

en: Path
it: Percorso

en: Node
it: Nodo

en: Done
it: Fatto

en: Overridden
it: Variato manualmente

en: Normal
it: Normale

en: Select a view
it: Seleziona una vista

en: Clone
it: Clona

en: Collapsible
it: Richiudibile

en: Revert
it: Ripristina

en: Style
it: Stile

en: Storage
it: Archiviazione

en: No style
it: Nessuno stile

en: Two
it: Due

en: Three
it: Tre

en: Title field
it: Titolo del campo

en: Default style
it: Stile predefinito

en: The node ID of the node.
it: L'ID del nodo.

en: Tab weight
it: Peso della scheda

en: "%" may not be used for the first segment of a path.
it: "%" non può essere usato nel primo segmento di un percorso.

en: Styles
it: Stili

en: (active tab)
it: (scheda attiva)

en: View mode
it: Modo di visualizzazione
