Quick update (7.x-1.0) - en to cy translation catalogue (23 entries)

en: Date
cy: Dyddiad

en: None
cy: Dim

en: Variable
cy: Newidiol

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: Name
cy: Enw

en: Insert
cy: Mewnosod

en: Views
cy: Gwelediadau

en: Add
cy: Ychwanegu

en: View
cy: Gweld

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: Location
cy: Lleoliad

en: Media
cy: Cyfryngau

en: Calendar
cy: Calendr

en: Basic
cy: Sylfaenol

en: Clear
cy: Clir

en: Webform
cy: Ffurf gwe

en: Orange
cy: Oren

en: FileField
cy: MaesFfeil

en: Context
cy: Cyd-destun

en: ImageField
cy: MaesDelwedd

en: Admin
cy: Gweinydd

en: Google Analytics
cy: Dadansoddiad Gwgl
