Quick update (7.x-1.0) - en to uk translation catalogue (89 entries)

en: Development
uk: Розробка

en: Date
uk: Дата

en: None
uk: Немає

en: Variable
uk: Змінна

en: Link
uk: Посилання

en: Image
uk: Зображення

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Insert
uk: Вставити

en: Views
uk: Види

en: Add
uk: Додати

en: View
uk: Перегляд

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Custom Breadcrumbs
uk: Власні навігаційні лінійки

en: Panels
uk: Панелі

en: Location
uk: Місце розташування

en: Voting API
uk: API голосувань

en: Fusion
uk: Злиття

en: Media
uk: Медіа

en: Mobile
uk: Мобільний

en: Transliteration
uk: Транслітерація

en: Calendar
uk: Календар

en: Site map
uk: Мапа сайту

en: Pathauto
uk: Автоcинонім

en: Basic
uk: Основні

en: Redirect
uk: Переспрямувати

en: Skeleton
uk: Скелет

en: Page Title
uk: Заголовок Сторінки

en: Rules
uk: Правила

en: Token
uk: Замінник

en: Address Field
uk: Адресне поле

en: Feeds
uk: Потоки

en: Clear
uk: Очистка

en: Features
uk: Властивості

en: Clean
uk: Очистити

en: Business
uk: Бізнес

en: Diff
uk: Різниця

en: Webform
uk: Вебформа

en: Internationalization
uk: Інтернаціоналізація

en: Framework
uk: Оболонка

en: Orange
uk: Помаранчевий

en: jQuery Update
uk: Оновлення jQuery

en: FileField
uk: Файлове поле

en: Quick Tabs
uk: Швидкі Вкладки

en: Simplenews
uk: Інформаційні бюлетені

en: Context
uk: Контекст

en: Deco
uk: Деко

en: Advanced help
uk: Розширена довідка

en: About
uk: Про модуль

en: SMTP Authentication Support
uk: Підтримка автентифікації SMTP

en: Views Slideshow
uk: Слайд-шоу видів

en: Menu block
uk: Блок меню

en: Nice Menus
uk: Гарні Меню

en: Installed version
uk: Встановлена версія

en: Recommended version
uk: Рекомендована версія

en: Global Redirect
uk: Глобальне переспрямування

en: Blueprint
uk: Креслення

en: Backup and Migrate
uk: Резервування та перенесення

en: Mayo
uk: Майо

en: Samara
uk: Самарська область

en: Busy
uk: Зайнятий

en: Admin
uk: Адмін

en: External Links
uk: Зовнішні Посилання

en: Uses
uk: Використання

en: Taxonomy menu
uk: Меню таксономії

en: Views Bulk Operations
uk: Масові дії з видами

en: Chaos tool suite
uk: Набір інструментів Chaos

en: Embedded Media Field
uk: Поле вбудованого медіа

en: Administration menu
uk: Адміністративне меню

en: Better Formats
uk: Вдосконалені Формати

en: Sky
uk: Небо

en: Scheduler
uk: Планувальник

en: XML sitemap
uk: XML-мапа сайту

en: References
uk: Посилання

en: Field Permissions
uk: Повноваження полів

en: Entity API
uk: API сутностей

en: Download these updates
uk: Завантажити ці оновлення

en: You must select at least one project to update.
uk: Потрібно вибрати принаймні один проєкт для оновлення.

en: Downloading updates
uk: Завантаження оновлень

en: Preparing to download selected updates
uk: Підготовка до завантаження вибраних оновлень

en: Alpine
uk: Альпіна

en: Kanji
uk: Кандзі

en: Jackson
uk: Джексон

en: Node clone
uk: Клонування матеріалів

en: Plasma
uk: Плазма

en: Localization update
uk: Оновлення локалізації

en: Entity reference
uk: Посилання на сутність

en: Responsive
uk: Адаптивне

en: Printer, email and PDF versions
uk: Версії для друку, відправки та PDF-версія

en: Metatag
uk: Мета-теґ
