Quick update (7.x-1.1) - en to id translation catalogue (39 entries)

en: Development
id: Pengembangan

en: Date
id: Tanggal

en: None
id: Tiada

en: Variable
id: Variabel

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Name
id: Nama

en: Views
id: View

en: Add
id: Tambah

en: View
id: Lihat

en: Unknown
id: Tak dikenal

en: Location
id: Lokasi

en: Transliteration
id: Menterjemahkan

en: Calendar
id: Kalender

en: Site map
id: Peta situs

en: Pathauto
id: Pathauto (Path otomatis)

en: Basic
id: Dasar

en: Redirect
id: Pengalihan

en: Page Title
id: Judul Halaman

en: Clear
id: Bersihkan

en: Features
id: Fitur

en: Clean
id: Bersih

en: Orange
id: Oranye

en: Context
id: Kontek

en: Advanced help
id: Bantuan tingkat lanjut

en: About
id: Tentang

en: Menu block
id: Blok menu

en: Installed version
id: Versi terinstal

en: Recommended version
id: Versi yang disarankan

en: Admin
id: Administrator

en: Uses
id: Penggunaan

en: Administration menu
id: Menu Administrasi

en: XML sitemap
id: Sitemap XML

en: Download these updates
id: Unduh pembaruan ini

en: You must select at least one project to update.
id: Anda harus memilih setidaknya satu project untuk diperbarui

en: Downloading updates
id: Mengunduh pembaruan

en: Preparing to download selected updates
id: Mempersiapkan untuk mengunduh pembaruan terpilih

en: Entity reference
id: Rujukan entitas

en: Responsive
id: Responsif
