Quick update (7.x-1.1) - en to it translation catalogue (40 entries)

en: Development
it: Sviluppo

en: Date
it: Data

en: None
it: Nessuno

en: Variable
it: Variabile

en: Image
it: Immagine

en: Name
it: Nome

en: Insert
it: Inserisci

en: Views
it: Viste

en: Add
it: Aggiungi

en: View
it: Visualizza

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: Location
it: Posizione

en: Calendar
it: Calendario

en: Site map
it: Sitemap

en: Basic
it: Di base

en: Page Title
it: Titolo della pagina

en: Rules
it: Regole

en: Address Field
it: Campo indirizzo

en: Clear
it: Cancella

en: Features
it: Funzionalità

en: Internationalization
it: Internazionalizzazione

en: Orange
it: Arancione

en: FileField
it: CampoFile

en: Context
it: Contesto

en: About
it: Informazioni

en: Views Slideshow
it: Slideshow di viste

en: Menu block
it: Blocco menù

en: Installed version
it: Versione installata

en: Recommended version
it: Versione consigliata

en: Uses
it: Usa

en: Chaos tool suite
it: Suite Chaos tool

en: Embedded Media Field
it: Campo media esterni (Embedded Media Field)

en: Administration menu
it: Menu Amministrazione

en: XML sitemap
it: Sitemap XML

en: Download these updates
it: Scarica questi aggiornamenti

en: You must select at least one project to update.
it: Devi selezionare almeno un progetto da aggiornare.

en: Downloading updates
it: Download degli aggiornamenti

en: Preparing to download selected updates
it: Preparazione al download degli aggiornamenti selezionati

en: Localization update
it: Aggiornamento localizzazione

en: Entity reference
it: Riferimento a entità.
