Quick update (7.x-1.0) - en to ja translation catalogue (59 entries)

en: Development
ja: 開発

en: Date
ja: 日付

en: None
ja: なし

en: Variable
ja: 変数

en: Link
ja: リンク

en: Image
ja: 画像

en: Name
ja: 名前

en: Views
ja: ビュー

en: Add
ja: 追加

en: View
ja: ビュー

en: Unknown
ja: 不明

en: Panels
ja: パネル

en: Location
ja: 場所

en: Media
ja: メディア

en: Mobile
ja: モバイル

en: Calendar
ja: カレンダー

en: Site map
ja: サイトマップ

en: Pathauto
ja: 自動エイリアス設定

en: Basic
ja: 基本

en: Redirect
ja: リダイレクト

en: Page Title
ja: ページタイトル

en: Rules
ja: ルール

en: Token
ja: トークン

en: Address Field
ja: 住所フィールド

en: Feeds
ja: フィード

en: Clear
ja: クリアー

en: Features
ja: フィーチャー

en: Diff
ja: 差分

en: Mime Mail
ja: MIMEメール

en: Webform
ja: ウェブフォーム

en: Internationalization
ja: 国際化

en: jQuery Update
ja: jQuery アップデート

en: Quick Tabs
ja: クイックタブ

en: Simplenews
ja: シンプルニュース

en: Context
ja: コンテキスト

en: Advanced help
ja: 高度なヘルプ

en: About
ja: アバウト

en: Menu block
ja: メニューブロック

en: Nice Menus
ja: ナイスメニュー

en: Installed version
ja: インストール済みバージョン

en: Recommended version
ja: 推奨バージョン

en: Backup and Migrate
ja: バックアップと移動

en: Admin
ja: 管理者

en: Uses
ja: 機能

en: Google Analytics
ja: Google アナリティクス

en: Administration menu
ja: アドミニストレーションメニュー

en: jQuery UI
ja: jQueryユーザーインターフェース

en: Scheduler
ja: スケジューラー

en: XML sitemap
ja: XML サイトマップ

en: References
ja: 参照

en: Download these updates
ja: アップデートをダウンロード

en: You must select at least one project to update.
ja: アップデートするプロジェクトを少なくとも1つ選択してください。

en: Downloading updates
ja: アップデートをダウンロード中

en: Preparing to download selected updates
ja: 選択されたアップデートのダウンロードを準備中

en: Menu Breadcrumb
ja: メニューパンくず

en: Entity reference
ja: エンティティ参照

en: Responsive
ja: レスポンシブ

en: Printer, email and PDF versions
ja: プリンタとeメール、PDFバージョン

en: Metatag
ja: メタタグ
