Quiz (7.x-4.0-alpha11) - en to gu translation catalogue (48 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Next
gu: આગળ

en: user
gu: ઉપભોક્તા

en: CCK
gu: સીસીકે

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Username
gu: ઉપભોક્તા

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: Actions
gu: ક્રિયાઓ

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Remove
gu: લોપ

en: More
gu: વધુ

en: Action
gu: ક્રિયા

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: view
gu: જુઓ

en: Advanced options
gu: ઉચ્ચતર વિકલ્પો

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Date
gu: તારીખ

en: None
gu: એકે નહિ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Category
gu: શ્રેણી

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Add category
gu: શ્રેણી ઉમેરો

en: Name
gu: નામ

en: Save
gu: સાચવો

en: True
gu: સાચું

en: False
gu: ખોટું

en: User
gu: વપરાશકર્તા

en: Options
gu: વિકલ્પો

en: All
gu: બધા

en: Never
gu: કદી નહી

en: Up to date
gu: અધતિત

en: Scale
gu: માપ

en: Unlimited
gu: અમર્યાદિત

en: Anonymous
gu: અજ્ઞાત

en: Operation
gu: કાર્યો

en: Duration
gu: સમયગાળો

en: Result
gu: પરિણામ

en: Today
gu: આજે

en: Activity
gu: પ્રવૃત્તિ

en: Results
gu: પરિણામો

en: Changed
gu: બદલ્યું

en: Failed
gu: નિષ્ફળ થયું

en: Finished
gu: પૂર્ણ થયું

en: and
gu: અને
