Quiz (7.x-4.0-rc5) - en to kn translation catalogue (71 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Next
kn: ಮುಂದಕ್ಕೆ

en: user
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: CCK
kn: ಸಿಸಿಕೆ

en: delete
kn: ಡಿಲೀಟ್ ಮಾಡಿ

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Submit
kn: ಸಲ್ಲಿಸಿ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: More
kn: ಹೆಚ್ಚಿನ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Advanced options
kn: ಮುಂದುವರೆದ ಶೇಖರಣಾ ಆಯ್ಕೆಗಳು.

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Add category
kn: ಹೊಸ ವರ್ಗವನ್ನು ಸೇರಿಸು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: Back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: True
kn: ನಿಜ

en: False
kn: ಅಲ್ಲ

en: Update
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್ ಮಾಡು

en: Views
kn: ನೋಟಗಳು

en: Statistics
kn: ಅಂಕಿಅಂಶಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Options
kn: <b>ಆಯ್ಕೆಗಳು</b>

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Question
kn: ಪ್ರಶ್ನೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Always
kn: ಯಾವಾಗಲೂ

en: Never
kn: ಎಂದೂ ಅಲ್ಲ

en: Up to date
kn: ಅಪ್ಡೇಟ್

en: Score
kn: ಅಂಕ

en: Scale
kn: ಗಾತ್ರ ಬದಲಾವಣೆ

en: Unlimited
kn: ಮಿತಿ ಇಲ್ಲದ

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: Random
kn: ಮನಸ್ಸಿಗೆ ಬಂದಂತೆ

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Do nothing
kn: ಏನನ್ನೂ ಮಾಡಬೇಡ

en: Today
kn: ಇಂದು

en: Yesterday
kn: ನಿನ್ನೆ

en: Activity
kn: <b>ಚಟುವಟಿಕೆ</b>

en: Distribution
kn: ವಿತರಣೆ

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Failed
kn: ವಿಫಲವಾಗಿದೆ

en: Forbidden
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿತ

en: cancel
kn: ರದ್ದು ಮಾಡು

en: Finished
kn: ಮುಗಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Select
kn: ಆರಿಸಿ

en: Available
kn: ಲಭ್ಯ

en: Feedback
kn: ಫೀಡ್‌ಬ್ಯಾಕ್

en: Finish
kn: ಮುಗಿಸು

en: Started
kn: ಆರಂಭಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Direction
kn: ಧಿಕ್ಕು

en: of
kn: ನ

en: color
kn: ಬಣ್ಣ

en: In progress
kn: ಪ್ರಗತಿಯಲ್ಲಿದೆ

en: In Progress
kn: ಪ್ರಗತಿಯಲ್ಲಿದೆ

en: Not Started
kn: ಆರಂಭಗೊಂಡಿಲ್ಲ
