Quiz (7.x-4.0-rc8) - en to fi translation catalogue (151 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Next
fi: Seuraava

en: user
fi: käyttäjä

en: delete
fi: poista

en: Status
fi: Tila

en: Submit
fi: Lähetä

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Actions
fi: Toimenpiteet

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: More
fi: Lisää

en: Action
fi: Toiminto

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: view
fi: näkymä

en: unpublished
fi: julkaisematon

en: Advanced options
fi: Lisävaihtoehdot

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: None
fi: Ei mitään

en: Response
fi: Vastaus

en: Weight
fi: Paino

en: Category
fi: Kategoria

en: Settings
fi: Asetukset

en: Add category
fi: Lisää kategoria

en: Name
fi: Nimi

en: Export
fi: Vie

en: Back
fi: Takaisin

en: Save
fi: Tallenna

en: True
fi: Tosi

en: False
fi: Epätosi

en: Update
fi: Päivitys

en: Views
fi: Näkymät

en: Last month
fi: Edellinen kuukausi

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Titles
fi: Otsikot

en: User
fi: Käyttäjä

en: Options
fi: Valinnat

en: Created
fi: Luotu

en: term
fi: termi

en: Question
fi: Kysymys

en: Answer
fi: Vastaa

en: All
fi: Kaikki

en: Always
fi: Aina

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Up to date
fi: Ajantasainen

en: Score
fi: Tulos

en: Term ID
fi: Termin ID

en: Scale
fi: Skaalaa

en: Unlimited
fi: Rajoittamaton

en: Terms
fi: Termit

en: node
fi: solmu

en: browse
fi: selaa

en: Time limit
fi: Aikaraja

en: Start
fi: Alkaa

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Random
fi: Satunnainen

en: Latest
fi: Viimeisin

en: Operation
fi: Toimenpide

en: unanswered
fi: vastaamaton

en: Duration
fi: Kesto

en: 1 Day
fi: 1 päivä

en: 2 Days
fi: 2 päivää

en: 3 Days
fi: 3 päivää

en: 4 Days
fi: 4 päivää

en: 5 Days
fi: 5 päivää

en: 6 Days
fi: 6 päivää

en: Do nothing
fi: Älä tee mitään

en: Result
fi: Tulos

en: Manual
fi: Manuaalinen

en: published
fi: julkaistu

en: Display name
fi: Näyttönimi

en: Today
fi: Tänään

en: Yesterday
fi: Eilen

en: Activity
fi: Aktiivisuus

en: Results
fi: Tulokset

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Charts
fi: Kaaviot

en: cancel
fi: peruuta

en: Finished
fi: Valmis

en: Questions
fi: Kysymykset

en: Select
fi: Valitse

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
fi: Toinen käyttäjä on muokannut sisältöä. Muutoksia ei voitu tallentaa.

en: Available
fi: Saatavilla

en: Feedback
fi: Palaute

en: Finish
fi: Valmis

en: and
fi: ja

en: Choose an action
fi: Valitse toimenpide

en: Started
fi: Aloitettu

en: Create @name
fi: Luo @name

en: This week
fi: Tämä viikko

en: This month
fi: Tämä kuukausi

en: This year
fi: Tämä vuosi

en: Email Settings
fi: Sähköpostiasetukset

en: Direction
fi: Suunta

en: of
fi: /

en: Last week
fi: Edellinen viikko

en: Last year
fi: Viime vuosi

en: color
fi: väri

en: Created by
fi: Luonut

en: Created on
fi: Luotu

en: Quiz Results
fi: Tehtävän tulokset

en: Quiz
fi: Tehtävä

en: Manage questions
fi: Hallinnoi kysymyksiä

en: My results
fi: Omat tulokset

en: User results
fi: Käyttäjän tulokset

en: Number of questions
fi: Osioiden lukumäärä

en: New revision
fi: Uusi versio

en: @quiz results
fi: @quiz tulokset

en: The name of the @quiz.
fi: Tehtävän @quiz nimi.

en: View results.
fi: Näytä tulokset.

en: Quiz Questions
fi: Tehtävän osiot

en: Enter your answer here. If you need more space, click on the grey bar at the bottom of this area and drag it down.
fi: Kirjoita vastauksesi tähän. Lisää tilaa saat raahaamalla alareunan harmaata palkkia.

en: Quiz Question
fi: Tehtävän osio

en: 0 to 20 % -
fi: 0 - 20 % -

en: 20 to 40 % -
fi: 20 - 40 % -

en: 40 to 60 % -
fi: 40 - 60 % -

en: 60 to 80 % -
fi: 60 - 80 % -

en: 80 to 100 % -
fi: 80 - 100 % -

en: Random order
fi: Satunnainen järjestys

en: Browse for questions to add
fi: Selaa kysymyksiä liittääksesi niitä tähän tehtävään

en: Mark all the questions you want to add.
fi: Valitse liitettävät kysymykset.

en: You can filter questions by using the textfields and select boxes.
fi: Voit suodattaa kysymyksiä käyttämällä alla olevia hakukenttiä.

en: You can sort by pressing the table headers.
fi: Kysymysten järjestystä voi vaihtaa taulukon otsikoista.

en: No filter
fi: Ei suodatusta

en: Two days ago
fi: Kaksi päivää sitten

en: Long ago
fi: Kauan sitten

en: Max score
fi: Maksimipisteet

en: Allow Skipping questions
fi: Salli tehtävien ohitus

en: Take quiz
fi: Vastaa tehtävään

en: Attempts
fi: Yritykset

en: See charts
fi: Näytä kaaviot

en: Take
fi: Vastaa

en: There are currently no questions in this quiz. Assign existing questions by using the question browser below. You can also use the links above to create new questions.
fi: Tehtävään ei ole liitetty yhtään kysymystä. Liitä olemassaolevia kysymyksiä käyttäen alapuolella olevaa kysymysselainta. Voit myös luoda uusia kysymyksiä.

en: Create new question
fi: Luo uusi kysymys

en: The best
fi: Paras

en: The newest
fi: Uusin

en: Start quiz
fi: Aloita tehtävä

en: Configure the question types.
fi: Määrittele asetukset tehtävän kysymyksille

en: Question configuration
fi: Kysymysten asetukset

en: Questions in this quiz
fi: Tehtävän kysymykset

en: Change settings for the all Quiz project modules.
fi: Asetukset kaikille Quiz-projektin moduleille.

en: Summary options
fi: Tiivistelmän asetukset

en: You lose points by selecting incorrect options. You may leave an option blank to avoid losing points.
fi: Vääristä vastauksista vähennetään pisteitä. Voit jättää kentän tyhjäksi välttääksesi pisteiden menetykset.

en: Question <span id="quiz-question-number">!x</span> of <span id="quiz-num-questions">@y</span>
fi: Kysymys !x / @y

en: Leave blank and finish
fi: Jätä tyhjäksi ja lopeta

en: This is the last question. Press Finish to deliver your answers
fi: Tämä on viimeinen kysymys. Klikkaa valmis palauttaaksesi vastaukset.

en: Auto update max score
fi: Päivitä maksimipisteet automaattisesti

en: Quiz summary
fi: Tehtävän yhteenveto
