Quiz (7.x-5.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (51 entries)

en: Title
cy: Pennawd

en: Next
cy: Nesaf

en: delete
cy: dileu

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Type
cy: Math

en: Author
cy: Awdur

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Cancel
cy: Diddymu

en: Remove
cy: Symud

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Advanced options
cy: Dewisiadau uwch

en: Edit
cy: Golygu

en: Date
cy: Dyddiad

en: None
cy: Dim

en: Weight
cy: Pwysau

en: Category
cy: Categori

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Add category
cy: Ychwanegu categori

en: Export
cy: Allfudo

en: Save
cy: Cadw

en: True
cy: Gwir

en: False
cy: Anwir

en: Update
cy: Diweddaru

en: Views
cy: Gwelediadau

en: Statistics
cy: Ystadegaeth

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Node
cy: Nod

en: Question
cy: Cwestiwn

en: All
cy: I gyd

en: Page
cy: Tudalen

en: Never
cy: Byth

en: Up to date
cy: Yn gyfoes

en: Score
cy: Sgôr

en: Unlimited
cy: Diderfyn

en: node
cy: nod

en: Start
cy: Dechrau

en: Random
cy: Ar hap

en: published
cy: wedi ei gyhoeddi

en: Results
cy: Canlyniadau

en: Finished
cy: Wedi gorffen

en: Questions
cy: Cwestiynau

en: Select
cy: Dewis

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
cy: Mae'r cynnwys wedi ei addasu gan ddefnyddiwr arall, ni ellir cadw'r newidiadau.

en: and
cy: ac

en: Choose an action
cy: Dewis gweithred

en: Create @name
cy: Creu @name

en: Direction
cy: Cyfeiriad

en: color
cy: lliw
