Quiz (7.x-5.0-alpha3) - en to pl translation catalogue (573 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Next
pl: Dalej

en: delete
pl: usuń

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Type
pl: Typ

en: Author
pl: Autor

en: Actions
pl: Akcje

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Remove
pl: Usuń

en: Action
pl: Akcja

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: unpublished
pl: nieopublikowane

en: Advanced options
pl: Zaawansowane ustawienia

en: Edit
pl: Edytuj

en: Date
pl: Data

en: None
pl: Brak

en: Response
pl: Odpowiedź

en: Weight
pl: Waga

en: Category
pl: Kategoria

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Add category
pl: Dodaj kategorię

en: Back
pl: Wstecz

en: Save
pl: Zapisz

en: True
pl: Prawda

en: False
pl: Fałsz

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Views
pl: Widoki

en: Total
pl: Razem

en: Statistics
pl: Statystyki

en: Created
pl: Utworzono

en: Node
pl: Węzeł

en: Question
pl: Pytanie

en: Answer
pl: Odpowiedź

en: All
pl: Wszystko

en: Page
pl: Strona

en: Allowed
pl: Dozwolone

en: Always
pl: Zawsze

en: Never
pl: Nigdy

en: Up to date
pl: Aktualne

en: Score
pl: Wynik

en: Scale
pl: Skala

en: Unlimited
pl: Nieograniczone

en: Terms
pl: Terminy

en: node
pl: zawartość

en: browse
pl: przeglądaj

en: Time limit
pl: Limit czasowy

en: Start
pl: Początek

en: Random
pl: Losowo

en: Latest
pl: Ostatnio dodane

en: unanswered
pl: brak odpowiedzi

en: 1 Day
pl: 1 dzień

en: 2 Days
pl: 2 dni

en: 3 Days
pl: 3 dni

en: 4 Days
pl: 4 dni

en: 5 Days
pl: 5 dni

en: 6 Days
pl: 6 dni

en: Do nothing
pl: Nie nie rób

en: Result
pl: Wynik

en: Manual
pl: Ręczne

en: You
pl: Ty

en: published
pl: opublikowany

en: Display name
pl: Wyświetlana nazwa

en: Activity
pl: Aktywność

en: Choice
pl: Opcje

en: Results
pl: Wyniki

en: Forbidden
pl: Niedozwolone

en: Charts
pl: Wykresy

en: Finished
pl: Ukończono

en: Questions
pl: Pytania

en: go back
pl: wstecz

en: Select
pl: Wybierz

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
pl: Zawartość została w międzyczasie zmieniona przez innego użytkownika. Zapisanie zmian było niemożliwe.

en: Available
pl: Dostępne

en: Feedback
pl: Prześlij opinię

en: Global Configuration
pl: Konfiguracja globalna

en: Finish
pl: Zakończ

en: and
pl: i

en: Choose an action
pl: Proszę wskazać działanie

en: Choose
pl: Wybierz

en: Create @name
pl: Utwórz @name

en: Choose one
pl: Wybierz jedno

en: Email Settings
pl: Ustawienia e-mail

en: Direction
pl: Kierunek

en: Presets
pl: Zestawy

en: of
pl: z

en: color
pl: kolor

en: Parent ID
pl: Nadrzędne ID

en: 1 time | @count times
pl[0]: 1 raz
pl[1]: @count razy
pl[2]: @count razy

en: Supply a number of days to calculate the default close date for new quizzes.
pl: Podaj liczbę dni do wyliczania domyślnej daty końca dla nowych quizów.

en: Please supply a valid date.
pl: Wpisz prawidłową datę.

en: Add a title that will help distinguish this question from other questions. This will not be seen during the quiz.
pl: Nadaj tytuł dla tego pytania, który ułatwi ci jego wyszukiwanie w przyszłości. Tytuł nie jest eksponowany uczestnikom quizu.

en: Matching
pl: Dopasowywanie

en: A question type for the quiz module: allows you to create matching type questions, which connect terms with one another.
pl: Rodzaj pytania dla modułu quiz. Umożliwia tworzenie polecenia, w którym uczestnik ma dopasowywać pytania i odpowiedzi.

en: Multiple answers
pl: Wielokrotny wybór

en: Correct
pl: Poprawnie

en: Quiz Results
pl: Wyniki quizu

en: Manage questions
pl: Zarządzanie pytaniami

en: User results
pl: Wyniki użytkownika

en: Number of questions
pl: Liczba pytań

en: Backwards navigation
pl: Cofanie pytań

en: Availability options
pl: Opcje dostępności

en: Always Available
pl: Zawsze dostępny

en: Click this option to ignore the open and close dates.
pl: Wybierz tę opcję dla quizów, które mają być dostępne zawsze.

en: Open Date
pl: Data rozpoczęcia

en: The date this @quiz will become available.
pl: Data od której quiz będzie dostępny.

en: Close Date
pl: Data zakończenia

en: The date this @quiz will cease to be available.
pl: Data do której quiz będzie dostępny.

en: Default summary. Leave blank if you don't want to give a summary.
pl: Domyślny tekst podsumowania quizu. Pole może pozostać puste, jeśli nie przewidujesz takiej możliwości.

en: Please make sure the close date is after the open date.
pl: Data zakończenia quizu musi być późniejsza od taty jego rozpoczęcia.

en: A collection of questions designed to create interactive tests
pl: Zbiór pytań stworzonych dla testów

en: Questions updated successfully.
pl: Pytanie zostało zmodyfikowane.

en: The default number of days before a quiz is closed must be a number greater than 0.
pl: Domyślna liczba dni przed zakończeniem quizu musi być większa od 0.

en: This @quiz is not currently available.
pl: Ten @quiz nie jest obecnie dostępny.

en: In Progress
pl: W trakcie

en: Time Finished
pl: Czas zakończenia

en: User Answer
pl: Odpowiedź użytkownika

en: Correct Answer
pl: Prawidłowa odpowiedź

en: Pass rate
pl: Wskaźnik zaliczeń

en: New revision
pl: Nowa wersja

en: Allow question status changes to create a new revision of the quiz?
pl: Czy wymuszać nową wersję dla quizu jeśli zostanie zmienione pytanie w nim użyte?

en: The number of random questions for this @quiz have been lowered to %anum to match the number of questions you assigned.
pl: Liczba losowych pytań dla tego quizu została zmniejszona do %anum ze względu na zmianę liczby pytań powiązanych z quizem.

en: There are currently not enough questions assigned to this term (@random). Please lower the number of random quetions or assign more questions to this taxonomy term before taking this @quiz.
pl: Brak wystarczającej liczby pytań związanych z tą kategorią (@random). Zmniejsz parametr losowej liczby pytań lub dodaj więcej pytań związanych z tą kategorią przed przystąpieniem do quizu.

en: There was an error updating the @quiz.
pl: Wystąpił problem przy aktualizacji quizu.

en: Control aspects of the Quiz module's display
pl: Ustawienia wyświetlania dla modułu Quiz

en: Default number of days before a @quiz is closed
pl: Domyślna liczba dni dla zamknięcia quizu

en: Allow quiz creators to set a pass/fail option when creating a @quiz.
pl: Zezwól autorom quizów ustawiać opcję zdane/niezdane przy tworzeniu quizów.

en: Maximum Result Options
pl: Ustawienia maksymalnego wyniku

en: Remove Incomplete Quiz Records (older than)
pl: Usuń niedokończone quizy (starsze niż)

en: Number of days that you like to keep the incomplete quiz records
pl: Liczba dni przez które zamierzasz przechowywać niedokończone quizy

en: Addons Configuration
pl: Konfiguracja rozszerzeń

en: Enable UserPoints Module Integration
pl: Włącz integrację z modułem UserPoints

en: Display Timer for Timed Quiz
pl: Wyświetla czas dla quizów na czas

en: Look and Feel Settings
pl: Ustawienia wyglądu i funkcjonalności

en: Change the name of the quiz type. Do you call it <em>test</em> or <em>assessment</em> instead? Change the display name of the module to something else. Currently, it is called @quiz. By default, it is called <em>Quiz</em>.
pl: Zmienia nazwę dla słowa oznaczającego quiz (w tym tłumaczeniu nie wszędzie jest ono podmieniane ze względu na odmianę w języku polskim). Można wprowadzić w tym miejscu przykładowo <em>test</em> lub <em>sprawdzian</em>. Obecnie wykorzystywane jest słowo @quiz. Domyślna nazwa to <em>Quiz</em>.

en: This quiz has not been scored yet.
pl: Ten quiz nie został jeszcze oceniony.

en: 7 Days
pl: 7 dni

en: 8 Days
pl: 8 dni

en: 9 Days
pl: 9 dni

en: 10 Days
pl: 10 dni

en: 11 Days
pl: 11 dni

en: 12 Days
pl: 12 dni

en: 13 Days
pl: 13 dni

en: 14 Days
pl: 14 dni

en: 15 Days
pl: 15 dni

en: 16 Days
pl: 16 dni

en: 17 Days
pl: 17 dni

en: 18 Days
pl: 18 dni

en: 19 Days
pl: 19 dni

en: 20 Days
pl: 20 dni

en: 21 Days
pl: 21 dni

en: 22 Days
pl: 22 dni

en: 23 Days
pl: 23 dni

en: 24 Days
pl: 24 dni

en: 25 Days
pl: 25 dni

en: 26 Days
pl: 26 dni

en: 27 Days
pl: 27 dni

en: 28 Days
pl: 28 dni

en: 29 Days
pl: 29 dni

en: 30 Days
pl: 30 dni

en: 35 Days
pl: 35 dni

en: 40 Days
pl: 40 dni

en: 45 Days
pl: 45 dni

en: 50 Days
pl: 50 dni

en: 55 Days
pl: 55 dni

en: 60 Days
pl: 60 dni

en: 65 Days
pl: 65 dni

en: 70 Days
pl: 70 dni

en: 75 Days
pl: 75 dni

en: 80 Days
pl: 80 dni

en: 85 Days
pl: 85 dni

en: 90 Days
pl: 90 dni

en: 95 Days
pl: 95 dni

en: 100 Days
pl: 100 dni

en: 105 Days
pl: 105 dni

en: 110 Days
pl: 110 dni

en: 115 Days
pl: 115 dni

en: 120 Days
pl: 120 dni

en: Parts of this @quiz have not been evaluated yet. The score below is not final.
pl: Nie odpowiedziano na część pytań, zatem wynik poniżej nie jest ostateczny.

en: Thanks for taking the quiz!
pl: Dziękujemy za rozwiązanie quizu!

en: @quiz
pl: Quiz

en: @quiz configuration
pl: Konfiguracja quizu

en: The name of the @quiz.
pl: Nazwa dla @quiz

en: Whether to allow user to go back and revisit their answers
pl: Opcja umożliwiająca użytkownikowi wgląd w pytania na które już odpowiedział

en: Quiz Addons Properties
pl: Ustawienia rozszerzeń dla modułu Quiz

en:  Time Limit
pl:  Limit czasowy

en: Set the maximum allowed time in seconds for this @quiz. Use 0 for no limit.
pl: Ustaw maksymalny czas na rozwiązanie quizu w sekundach. Użyj 0 jeśli bez limitu czasu.

en: If checked, marks scored in this @quiz will be credited to userpoints. For each correct answer 1 point will be added to user's point.
pl: Jeśli zaznaczone - wynik uzyskany w quizie będzie zaliczany do userpoints. Każda prawidłowa odpowiedź będzie odpowiadała jednemu punktowi.

en: Pass rate for @quiz (%)
pl: Próg zaliczenia quizu w procentach (%)

en: Summary text if passed
pl: Tekst podsumowania w przypadku zaliczenia quizu

en: Summary for when the user gets enough correct answers to pass the @quiz. Leave blank if you don't want to give different summary text if they passed or if you are not using the 'percent to pass' option above. If you don't use the 'Percentage needed to pass' field above, this text will not be used.
pl: Tekst pojawi się jeśli uczestnik quizu zdobędzie wystarczającą liczbę prawidłowych odpowiedzi. Pozostaw to pole pustym, jeśli nie przewidujesz dodatkowego tekstu podsumowania lub jeśli nie ustanawiasz progu zaliczenia. Wprowadzony tekst nie pojawi się także, jeśli nie ustanowiono progu zaliczenia we wcześniejszej opcji.

en: Default summary text
pl: Domyślny tekst podsumowania

en: Result Option
pl: Opcje wyników

en: The name of the result
pl: Nazwa dla wyniku

en: Percentage Start Range
pl: Początkowy przedział procentowy

en: Percentage End Range
pl: Końcowy przedział procentowy

en: Display text for the result
pl: Wyświetl ten tekst, jeśli wynik mieści się w podanym zakresie

en: Result summary. This is the summary that is displayed when the user falls in this result set determined by his/her responses.
pl: Podsumowanie dla wyniku wpadającego w zdefiniowany przedział.

en: Option has no summary text.
pl: Opcja nie posiada tekstu podsumowania.

en: The start must be less than the end of the range.
pl: Wynik od musi być mniejszy od wyniku do.

en: The ranges must not overlap each other. (%intersect)
pl: Przedziały dla opcji nie mogą na siebie wzajemnie zachodzić. (%intersect)

en: Option has a summary, but no name.
pl: Opcja ma podsumowanie, ale nie podano nazwy.

en: !title Results Notice from !sitename
pl: Powiadomienie o wynikach quizu !title z serwisu !sitename

en: Test Description : !desc
pl: Opis quizu: !desc

en: You are marked as an administrator or owner for this quiz. While you can take this quiz, the open/close times prohibit other users from taking this quiz.
pl: Jako administrator lub właściciel tego quizu możesz w nim brać udział, przy czym data emisji quizu wyklucza możliwość uczestnictwa innym użytkownikom.

en: You have already taken this quiz @really. You may not take it again.
pl: Już rozwiązałeś ten quiz @really. Nie możesz wziąć w nim udziału ponownie.

en: You can only take this quiz @allowed. You have taken it @really.
pl: Możesz uczestniczyć w tym quizie @allowed. Uczestniczyłeś w nim @really.

en: You have already passed this @quiz.
pl: Już zdałeś ten quiz.

en: There was a problem starting the @quiz. Please try again later.
pl: Wystąpił problem z uruchomieniem quizu. Spróbuj ponownie później.

en: Resuming a previous quiz in-progress.
pl: Trwa wznawianie poprzedniego quizu.

en: The user passed this quiz.
pl: Użytkownik przeszedł ten quiz z wynikiem pozytywnym.

en: The user failed this quiz.
pl: Użytkownik nie przeszedł tego quizu pozytywnie.

en: the user completed this quiz.
pl: użytkownik zakończył ten quiz.

en: Number of random questions
pl: Liczba losowych pytań

en: Quiz State
pl: Status quizu

en: Quiz revision(s) to use
pl: Wersji quizu do wykorzystania

en: Latest: most recent version of the quiz ONLY.
pl: Ostatnio: Tylko najnowsza wersja quizu.

en: Initial: original version of the quiz ONLY.
pl: Tylko pierwsza wersja quizu.

en: All: ALL versions of the quiz.
pl: Wszystko: Wszystkie wersje quizu.

en: The validator will transform the incoming quiz node id(s) into one or more quiz node revisions, depending on your selection.
pl: Walidator skonwertuje wejściowe węzły quizu na jedną lub wiele jego wersji w zależności od wyboru.

en: Used for Quiz Status
pl: Stosowane dla statusu Quizu

en: When this agument is used, this box must be checked if the Quiz Status field is to work properly.
pl: Jeśli używany jest argument pole musi być zaznaczone dla poprawnego działania pola statusu quizu.

en: Include random questions?
pl: Dołączyć losowe pytania?

en: Whether or not questions set to "random" should be included in the count.
pl: Czy pytania losowe mają czy nie mają być zliczane.

en: Not Started
pl: Nie rozpoczęte

en: Question Status in Quiz
pl: Status pytania w quizie

en: The filter will limit score results for a particular quiz node id(s) into one or more quiz node revision ids, depending on your selection.
pl: Filtr ogranicza wyniki dla poszczególnych węzłów quizowych dla wskazanych wersji, w zależności od wyboru.

en: Use Quiz Results
pl: Użyj wyników quizu

en: Use Quiz Questions
pl: Użyj pytań quizu

en: Secondary Grouping
pl: Dodatkowe grupowanie

en: If you are looking to generate a list of either quiz questions or quiz results, you must select the appropriate option from this list.
pl: Jeśłi chcesz wygenerować listę pytań lub wyników - wybierz odpowiednią opcję z listy.

en: Use Current User
pl: Użyj bieżącego użytkownika

en: Filter using the current user; only quiz results owned by the current user will be shown.
pl: Filtr dla bieżącego użytkownika - tylko jego wyniki będą wyświetlane.

en: If you are using the Quiz Status, this box must be checked; otherwise, the field will not work properly.
pl: Jeśli korzystasz z Quiz Status to pole musi być zaznaczone, w przeciwnym razie polenie nie będzie działało prawidłowo.

en: Current User
pl: Aktualny użytkownik

en: NOT Current User
pl: NIE aktualny użytkownik

en: All Results (Do not filter)
pl: Wszystkie wyniki (nie filtrowane)

en: Output will be limited to only include quiz results in this state. If the filter is exposed, the value set here will be used as the default. Note that "Any" is only useful for exposed filters.
pl: Wartość wyjściowa będzie ograniczona wyłącznie do wyników w tym stanie. Jeśli filtr jest eksponowany, wartości ustawione tutaj będą użyte jako wartości domyślne. Pamiętaj, że "Dowolny" może być używany wyłącznie dla filtrów eksponowanych.

en: Score answer to "@title"
pl: Pytania punktowane dla "@title"

en: Maximum Score
pl: Maksymalna liczba punktów

en: The score for this essay, between 0 and @max
pl: Liczba punktów dla tej odpowiedzi od 0 do @max

en: Save this score
pl: Zapisz punktację

en: There are no unscored essays.
pl: Brak nie ocenionych odpowiedzi.

en: Enter your answer here. If you need more space, click on the grey bar at the bottom of this area and drag it down.
pl: Wprowadź pytanie. Jeśli potrzebujesz więcej miejsca możesz powiększyć zakres przeciągając szarą belkę zakresu pola.

en: This answer has not yet been scored.
pl: Odpowiedź jeszcze nie była oceniana.

en: This module provides long-answer (essay, multi-paragraph) questions to the quiz module.
pl: Moduł udostępnia możliwość wprowadzania pytań otwartych dla modułu quiz.

en: Score the answers from quizzes that use long answer questions.
pl: Punktacja dla odpowiedzi na pytania otwarte.

en: The Long Answer module has been uninstalled and related data has been deleted.
pl: Moduł pytań otwartych został odinstalowany i wszystkie związane z nim dane zostały usunięte.

en: Long Answer
pl: Pytanie otwarte

en: This provides long answer (essay, multi-paragraph) question types for use by the Quiz module.
pl: Umożliwia dodanie pytania otwartego dla modułu Quiz.

en: Match Question Size
pl: Rozmiar pola dla pytań o dopasowanie

en: Matching question type for quiz module.
pl: Typ pytań dopasowania dla modułu quiz.

en: The Matching module has been uninstalled and related data has been deleted.
pl: Moduł Matching został odinstalowany i wszystkie dane z nim związane zostały usunięte.

en: Provide a way to create matching type of questions.
pl: Umożliwia tworzenie pytań typu dopasowanie.

en: Correct answer
pl: Prawidłowa odpowiedź

en: This provides multiple choice questions for use by the Quiz module.
pl: Moduł dostarcza pytań wielokrotnego wyboru dla modułu Quiz.

en: Provides directions which can be inserted alongside questions in a quiz.
pl: Dostarcza wskazówek podczas rozwiązywania quizu.

en: Quiz Direction
pl: Wskazówki quizu

en: Provide a slot to add directions for a quiz or some sub-portion of a quiz.
pl: Dodaje pole ze wskazówkami dla quizu lub jego części.

en: Feedback Settings
pl: Ustawienia infromacji zwrotnej

en: Settings pertaining to feedback given along with results.
pl: Ustawienia dotyczące infromacji zwrotnej udzielanej dla rezultatów.

en: Feedback Text
pl: Tekst infromacji zwrotnej

en: Text to be displayed when the results are displayed
pl: Tekst jaki zostanie wyświetlony wraz z wynikiem

en: Support for Quiz question types.
pl: Informacje na temat rodzajów quizów.

en: Question text is empty.
pl: Tekst pytania jest pusty.

en: Quiz Question
pl: Pytanie quizu

en: An answer must be specified for any evaluation type other than manual scoring.
pl: Odpowiedź musi zostać określona dla wszystkich automatycznych typów sprawdzania.

en: Enter your answer here
pl: Podaj tutaj swoją odpowiedź

en: Provide the answer and the method by which the answer will be evaluated.
pl: Podaj odpowiedź i wybierz metodę sprawdzenia poprawności.

en: Match against a regular expression (answer must match the supplied regular expression)
pl: Zgodność z uwzględnieniem dostarczonego wyrażenia regularnego

en: About regular expressions
pl: Informacja o wyrażeniahc regularnych

en: Regular expressions are an advanced syntax for pattern matching. They allow you to create a concise set of rules that must be met before a value can be considered a match.
pl: Wyrażenia regularne to zaawansowana forma składni pomagające w sprawdzaniu poprawności dla odpowiedzi. Dzięki nim możliwe jest rozszerzenie prostego sprawdzenia poprawności o dodatkowe możliwości, dzięki którym można uznawać wpisane wartości za prawidłowe (np. kod pocztowy zapisany jako 00-000 lub 00000 mimo tego że wygląda inaczej może zostać uznany za prawidłowy, albo kwota wpisana jako 10; 10zł; 10 zł; 10 zł 0/100 gr; 10,00 zł, itp.)

en: For more on regular expression syntax, visit !url.
pl: W celu uzyskania szerszej infromacji na temat wyrażeń regularnych  i ich składni zachęcamy do odwiedzenia !url.

en: This module provides a short answer question type for Quiz.
pl: Moduł umożliwia zamieszczanie pytań z krótką odpowiedzią w module Quiz.

en: Score the answers from quizzes that use short answer questions.
pl: Punktacja dla odpowiedzi wykorzystujących pytania z krótką odpowiedzią.

en: Short Answer
pl: Krótka odpowiedź

en: Short answer question type for Quiz.
pl: Typ pytania z krótką odpowiedzią dla modułu Quiz.

en: Question Results
pl: Podsumowanie odpowiedzi

en: No questions were found. Please !assign_questions before trying to take this @quiz.
pl: Nie znaleziono pytań dla tego quizu. Prosimy o !assign_questions przed uruchomieniem tego quizu.

en: assign questions
pl: wybór pytań

en: You have run out of time.
pl: Skończył się czas przeznaczony na rozwiązanie quizu.

en: create a quiz
pl: utwórz quiz

en: Quiz Core
pl: Szkielet quizu

en: Quiz Addon
pl: Dodatek quizu

en: Quiz Attendees
pl: Uczestnicy quizu

en: No questions were found.
pl: Nie odnaleziono pytań.

en: Module creates a report to analyse and compare the results of quiz attendees. The reports will be displayed visually using goolge chart API.
pl: Moduł tworzy raport porównawczy dla analizy wyników uczestników. Raport zostanie zwizualizowany z wykorzystaniem google chart API.

en: Generates a report on quiz results for quiz creators.
pl: Tworzy raport wyników dla autora quizu.

en: Creates a report to compare and analyse the results of quiz attendees.
pl: Tworzy raport porównawczy służacy do analizy wyników uczestników.

en: You have not marked any alternatives as correct. If there are no correct alternatives you should allow multiple answers.
pl: Nie oznaczono żadnej odpowiedzi jako prawidłowa. Jeśli nie ma żadnej poprawnej odpowiedzi musi być włączona możliwość zaznaczania wielu odpowiedzi.

en: The alternative is marked as correct, but gives more points if you don't select it.
pl: Odpowiedź jest poprawna, ale więcej punktów można dostać za jej nie wybieranie.

en: The alternative is not marked as correct, but gives more points if you select it.
pl: Odpowieź nie jest poprawna, ale jej wskazanie jest wyżej punktowane.

en: Maximum number of alternatives allowed
pl: Maksymalna dozwolona liczba alternatywnych odpowiedzi

en: Alternatives
pl: Alternatywy

en: Alternative !i
pl: Alternatywa !i

en: Feedback if chosen
pl: Informacja, jaka się wyświetli, jeśli odpowiedź zostanie zaznaczona

en: This feedback is given to users who chooses this alternative.
pl: Wprowadź informację, jaką zobaczy uczestnik który wybrał tą odpowiedź.

en: Feedback if not chosen
pl: Informacja, jaka się wyświetli, jeśli odpowiedź nie zostanie zaznaczona

en: This feedback is given to users who doesn't choose this alternative.
pl: Wprowadź informację, jaką zobaczy uczestnik który nie wybrał tej odpowiedzi.

en: Score if chosen
pl: Punkty za wybranie tej odpowiedzi

en: Score if not chosen
pl: Punkty za niewybranie tej odpowiedzi

en: This score is added to the users total score if the user doesn't choose this alternative. Only used if multiple answers are allowed.
pl: Punkty jakie zostaną dodane do wyniku, jeśli użytkownik nie zaznaczy tej odpowiedzi. Pole jest wykorzystywane wyłącznie w trybie wielu odpowiedzi.

en: Manage presets
pl: Zarządzanie zestawami

en: Provide alternatives for the user to answer.
pl: Podaj alternatywne odpowiedzi dla uczestnika quizu.

en: Select a set of alternatives
pl: Wybierz zestaw alternatywnych odpowiedzi

en: Save as a new preset
pl: Zapisz jako nowy zestaw

en: Current alternatives will be saved as a new preset
pl: Bieżące alternatywy odpowiedzi zostaną zapisane jako nowy zestaw

en: Manage your preset collections
pl: Zarządzanie kolekcjami zestawów odpowiedzi

en: New global collection(available to all users)
pl: Kolekcja publiczna (dostępna dla innych użytkowników)

en: Available to all users
pl: Dostępne dla wszystkich użytkowników

en: What will you do?
pl: Co chcesz zrobić?

en: Save changes, do not change questions using this preset
pl: Zapisać zmiany, nie zmieniając pytań używając tego szablonu

en: Save changes, and change your own questions who uses this preset
pl: Zapisać zmiany i zmienić własne pytania, które używają tego zestawu

en: Delete this preset(This will not affect existing questions)
pl: Usunąć ten zestaw (bez wpływu na odpowiedzi w istniejących quizach)

en: New preset has been added
pl: Nowy zestaw został dodany

en: New preset must have atleast two alternatives.
pl: Nowy zestaw musi posiadać co najmniej dwie odpowiedzi.

en: The Scale module has been uninstalled. Scale nodes may still exist, but they will not function properly.
pl: Moduł pytań wartościujących został odinstalowany. Nody mogły pozostać w systemie, ale nie będą działały prawidłowo.

en: True False
pl: Prawda Fałsz

en: Module to create True or False Kind of Questions
pl: Moduł do tworzenia pytań typu prawda/fałsz

en: Length of automatically set question titles
pl: Długość dla ustwienia automatycznego tytułu pytań

en: The autotitle length value must be an integer between 0 and 128.
pl: Długość automatycznego tytułu musi być ustawiona w przedziale od 0 do 128 znaków.

en: AJAX version of quiz. Successive quiz questions will be loaded in the same page without page reload.
pl: AJAXowa wersja quizu. Pytania będą pojawiały się bez konieczności odświeżania strony.

en: access ajax quiz
pl: dostęp do ajax quiz

en: AJAX Quiz
pl: Quiz AJAX

en: No Statistics found.
pl: Brak statystyk.

en: Random order
pl: Losowa kolejność

en: Simple scoring
pl: Prosta punktacja

en: Your settings will be remembered.
pl: Twoje ustawienia zostaną zapamiętane.

en: Add more alternatives
pl: Dodaj więcej odpowiedzi alternatywnych

en: Wrong
pl: Błąd

en: A long-answer question is designed to provide the quiz taker a lengthy area to expand on ideas.
          Common forms of long-answer questions include essays, single paragraph responses, hypothesis design problems,
          outlines and summaries, and lengthier math problems
          where the focus is on showing work rather than simply getting the correct answer.
pl: Pytanie otwarte umożliwia uczestnikowi szerszą możliwość wyrażania własnych poglądów, myśli lub wiedzy. 
    Najczęściej pytania otwarte dotyczą opinii, hipotez, problemów projektowych i decyzyjnych, 
    podsumowań, słownej interpretacji wyników zadań matematycznych, czyli używamy ich wszędzie tam
    gdzie bardziej zależy nam na czynniku twórczym niż na udzieleniu odpowiedzi.

en: Rubric
pl: Rubryka

en: The number of questions to be randomly selected each time someone takes this quiz
pl: Liczba pytań losowych dla każdego podejścia do quizu.

en: <em>Up to date</em>
pl: <em>Aktualne</em>

en: revisions
pl: wersje

en: Max score
pl: Maksymalny wynik

en: Compulsory
pl: Obowiązkowe

en: Allow Skipping questions
pl: Pozwól pomijać pytania

en: Randomize questions
pl: Losowanie pytań

en: Pass rate for the @quiz as a percentage score.
pl: Podaj próg zaliczenia quizu w procentach.

en: Show this result for scored quizzes in this range (0-100).
pl: Pokaż ten wynik dla quizów punktowanych jako przedział (0-100).

en: Last question skipped.
pl: Ostatnie pytanie zostało pominięte.

en: Your results have been sent to your e-mail address.
pl: Wynik został wysłany na twój adres e-mail.

en: You have taken this quiz already. You are marked as an owner or administrator for this quiz, so you can take this quiz as many times as you would like.
pl: Już rozwiązałeś ten quiz. Jesteś wskazany jako właściciel lub administrator tego quizu, dlatego możesz rozwiązywać do dowolną liczbę razy.

en: A quiz question could not be scored: No scoring info is available
pl: Pytanie nie może być punktowane, ponieważ brak jest informacji o sposobie punktowania

en: Take quiz
pl: Rozwiąż quiz

en: This module doesn't degrade gracefully, and we don't recommend using it until it does. This module attempts to provide an AJAX version of quiz. Successive quiz questions will be loaded in the same page without page reload, but it doesn't work flawlessly at the moment.
pl: Moduł nie obsługuje płynnej degradacji, dlatego nie polecamy jego używania dopóki nie będzie jej obsługiwał. Moduł umożliwia uruchomienie AJAXowej wersji quizu. Pytania będą ładowane bez konieczności odświeżania strony, przy czym ta funkcjonalność nie działa jeszcze bez wad.

en: Something went wrong. Please try again
pl: Wystąpił nieokreślony problem. Spróbuj jeszcze raz

en: This chart shows the distribution of the scores on this quiz.
pl: Ten wykres przestawia rozkład wyników dla quizu.

en: Top scorers
pl: Najlepsze wyniki

en: This chart shows what question takers have the highest scores
pl: Ten wykres przedstawia pytania z najlepszymi wynikami

en: This chart shows the status for all attempts made to answer this revision of the quiz.
pl: Ten wykres przedstawia statusy dla wszystkich prób dla danej wersji quizu.

en: This chart shows how many times the quiz has been taken the last !days days.
pl: Ten wykres przedstawia liczbę rozwiązań quizu od ostatnich !days dni.

en: Attempts
pl: Próby

en: See charts
pl: Zobacz wykresy

en: Chart icon from !url
pl: Ikona wykresu z !url

en: Quiz Statistics
pl: Statystyki quizu

en: Result Statistics
pl: Statystyki wyników

en: access user stats
pl: dostęp do statystyk użytkownika

en: access author stats
pl: dostęp do statystyk autora

en: revision !num
pl: wersja !num

en: The score has been saved.
pl: Punktacja została zapisana.

en: Error saving the score. The selected answer was not scored.
pl: Błąd przy zapisie wyników. Wybrana odpowiedź nie została punktowana.

en: score this response
pl: punktacja tej odpowiedzi

en: Subquestion
pl: Podpytanie

en: Correct match
pl: Prawidłowo dopasowane

en: Matching question
pl: Pytanie dopasowania

en: Score if chosen: @sc Score if not chosen: @nc
pl: Punktuj jeśli wskazano: @sc Punktuj jeśli nie wskazano: @nc

en: The multichoice module has been uninstalled. multichoice nodes may still exist, but they will not function properly.
pl: Moduł wielokrotnego wyboru został odinstalowany. Pozostałości węzłów wielokrotnego wyboru mogą widnieć w systemie, ale nie będą działały prawidłowo.

en: Quiz Multichoice
pl: Quiz wielokrotnego wyboru

en: This quiz has been answered. To maintain correctnes of existing answer reports changes should be saved as a new revision.
pl: Ten quiz był już rozwiązywany. W celu zapewnienia poprawności interpretacji wyników wszelkie zmiany w quizie powinny być czynione w nowej wersji.

en: You need to match at least one of the items.
pl: Musisz dopasować co najmniej jedną parę elementów.

en: Allow any number of answers(checkboxes are used). If this box is not checked, one, and only one answer is allowed(radiobuttons are used).
pl: Zezwól na wiele odpowiedzi (zostaną użyte pola wielokrotnego wyboru). Jeśli nie wybierzesz tej opcji tylko jedna odpowiedź będzie prawidłowa (zostaną użyte przyciski jednokrotnego wyboru).

en: Give max score if everything is correct. Zero points otherwise.
pl: Przydziel maksymalną liczbę punktów, jeśli wszystkie odpowiedzi są prawidłowe. W przeciwnym razie przydziel zero punktów.

en: The current revision has been answered. We create a new revision so that the reports from the existing answers stays correct.
pl: Bieżąca wersja była rozwiązywana. Zostanie utworzona nowa wersja, żeby zachować zgodność dla wyników.

en: answered
pl: odpowiedziane

en: Replace the old revision of the question with the new revision.
pl: Zastąp starą wersję pytania nową.

en: Revise
pl: Nowa wersja

en: If the new revision of the question only correct spelling errors etc. you don't need to revise.
pl: Jeśli zmiana dotyczy drobnych poprawek redakcyjnych, korekty literówek itp. nie ma potrzeby tworzenia nowej wersji.

en: Update, revise and unpublish
pl: Aktualizowanie, nowa wersja, wstrzymanie publikacji

en: Update and revise
pl: Aktualizacja i nowa wersja

en: Update and Unpublish
pl: Aktualizacja i wstrzymanie publikacji

en: Update, revise and publish
pl: Aktualizacja, nowa wersja, opublikowanie

en: Update and publish
pl: Aktualizacja i opublikowanie

en: Revision actions
pl: Akcje związane z nowymi wersjami

en: Take
pl: Rozwiąż

en: Repeat until correct
pl: Powtarzaj aż do prawidłowej odpowiedzi

en: Require the user to re-try the question until they answer it correctly.
pl: Wymusza na użytkowniku wskazanie prawidłowej odpowiedzi.

en: The answer was incorrect. Please try again.
pl: Odpowiedź nieprawidłowa. Spróbuj ponownie.

en: Take by AJAX
pl: Próba AJAXowa

en: There are currently no questions in this quiz. Assign existing questions by using the question browser below. You can also use the links above to create new questions.
pl: W tym quizie nie ma jeszcze pytań. Wybierz istniejące pytania poniżej lub utwórz nowe za pomocą linków do rodzajów pytań powyżej.

en: Create new question
pl: Utwórz nowe pytanie

en: These results should be stored for each user
pl: Wynik jaki powinien zostać zapisany dla każdego użytkownika

en: The best
pl: Najlepszy

en: The newest
pl: Najnowszy

en: Opens
pl: Rozpoczęte

en: Closes
pl: Zakończone

en: Start quiz
pl: Rozpocznij quiz

en: No randomization
pl: Nie losuj

en: Multiple takes
pl: Wiele podejść

en: Long answer question
pl: Pytanie otwarte

en: Quiz questions that allow a user to enter multiple paragraphs of text.
pl: Pytanie quizowe umożliwiające użytkownikowi wprowadzenie dłuższego tekstu odpowiedzi.

en: Instruction
pl: Instrukcja

en: Matching question type for quiz module. A question type for the quiz module: allows you to create matching type questions, which connect terms with one another.
pl: Rodzaj pytania dla modułu quiz: ćwiczenie w dopasowanie. Umożliwia uczestnikowi dopasowywanie pytań i odpowiedzi.

en: Multiple choice question
pl: Pytanie wielokrotnego wyboru

en: Default number of alternatives
pl: Domyślna liczba alternatywnych odpowiedzi

en: Multiple choice question type for quiz.
pl: Pytanie typu wielokrotnego wyboru dla quizu.

en: Quiz directions
pl: Wskazówki quizu

en: Quiz directions allow you to drop in directions anywhere in a quiz. You can also use them to insert a confirmation step at the end of the quiz.
pl: Wskazówki quizu umożliwiają dodawanie dodatkowych wytycznych dla quizów. Można użyć tego modułu również do dodatkowego potwierdzenia na końcu quizu.

en: Configure the question types.
pl: Konfiguracja rodzajów pytań.

en: Question configuration
pl: Konfiguracja pytania

en: Scale question
pl: Pytanie wartościujące

en: Quiz questions that allow a user to choose from a scale.
pl: Pytanie quizowe umożliwiające uczestnikowi wartościowanie.

en: Scale question type for quiz.
pl: Pytania wartościujące dla modułu quiz.

en: Automatic and case sensitive
pl: Automatyczna. Wielkość znaków ma znaczenie.

en: Automatic. Not case sensitive
pl: Automatyczna. Wielkość znaków nie ma znaczenia.

en: Pick an evaluation method
pl: Wybierz metodę sprawdzenia

en: Short answer question
pl: Pytanie z krótką odpowiedzią

en: Quiz questions that allow a user to enter a line of text.
pl: Rodzaj pytania umożliwiający uczestnikowi wprowadzenie linijki tekstu.

en: use regex for short answer
pl: użyj regex dla pytań krótkich

en: True/false statement
pl: Twierdzenie prawda/fałsz

en: Choose if the correct answer for this question is "true" or "false".
pl: Wybierz, czy powyższe zdanie jest prawdziwe czy fałszywe.

en: True/false question
pl: Pytanie prawda/fałsz

en: The number of resultoptions must be an integer between 0 and 100.
pl: Liczba wuników musi być liczbą całkowitą z przedziału 0 do 100.

en: The quiz name must be plain text.
pl: Nazwa quizu musi być wprowadzona zwykłym tekstem.

en: Here you can change the default quiz settings for new users.
pl: Tu można zmieniać domyślne ustawienia quizu dla nowych użytkowników.

en: Settings for random questions
pl: Ustawienia dla pytań losowych

en: Max score for each random question
pl: Maksymalny wynik dla każdego losowanego pytania

en: Randomly select from questions with this term, or choose from the question pool below
pl: Wybór losowy spośród pytań wskazanej kategorii lub wybór z puli pytań poniżej

en: A critical error has occured. Please report error code 28 on the quiz project page.
pl: Wystąpił błąd krytyczny. Zgłoś błąd o kodzie 28 na stronie projektu.

en: Max score needs to be a positive number
pl: Maksymalny wynik musi być liczbą dodatnią

en: @quiz settings
pl: Ustawienia quizu

en: Taking options
pl: Opcje rozwiązywania

en: Random questions
pl: Pytania losowe

en: Pass/fail options
pl: Opcje zaliczenia/niezaliczenia

en: Result Comments
pl: Komentarze do wyniku

en: The pass rate value must be a number between 0 and 100.
pl: Próg zaliczenia musi być liczbą z przedziału od 0 do 100.

en: Time limit must be a non negative interger
pl: Limit czasu musi być wyrażony całkowitą liczbą dodatnią

en: The range %start value must be a number between 0 and 100.
pl: Zakres %start musi być liczbą z przedziału 0 do 100.

en: Time left
pl: Czas pozostały

en: Score answer
pl: Punktacja odpowiedzi

en: The given score (@score) must be an integer between 0 and @max
pl: Przydzielona punktacja (@score) musi być liczbą całkowitą z przedziału 0 - @max

en: Specify the criteria for grading the response.
pl: Określenie kryteriów oceny odpowiedzi.

en: The score needs to be a number between @min and @max
pl: Punktacja powinna być liczbą z przedziału od @min do @max

en: Score this response
pl: Oceń tą odpowiedź

en: Number of questions allowed to wrap under a matching type question.
pl: Liczba par pytań dla polecenia dopasowania.

en: The number of questions must be between 2 and 50
pl: Liczba par powinna mieścić się w przedziale od 2 do 50

en: This score is added to the users total score if the user chooses this alternative.
pl: Wynik zostanie dodany do globalnej liczby punktów użytkownika, jeśli wybierze tą opcję.

en: The default number of alternatives must be between 2 and 50
pl: Domyślna liczba odpowiedzi musi być z przedziału od 2 do 50

en: You have created a new revision of a question that belongs to %num quizzes. Choose what you want to do with the different quizzes.
pl: Utworzono nową wersję pytania, które jest wykorzystywane przez istniejące quizy (znaleziono: %num). Zdecyduj co zrobić z każdym quizem.

en: Helper module for all quiz question types
pl: Moduł pomocy dla wszyskich rodzajów pytań

en: The number of alternatives must be between 2 and 50
pl: Liczba odpowiedzi powinna być z przedziału od 2 do 50

en: !changed presets have been changed.
pl: !changed zestaw(ów) został(o) zmieniony(ch).

en: !deleted presets have been deleted.
pl: !deleted szablon(ów) został(o) usunięty(ch).

en: The score needs to be a number between 0 and @max
pl: Wynik musi być liczbą z przedziału 0 - @max

en: Choose how the answer shall be evaluated.
pl: Wybierz sposób sprawdzenia odpowiedzi.

en: Specify the answer. If this question is manually scored, no answer needs to be supplied.
pl: Wpisz odpowiedź. Jeśli pytanie ma być sprawdzane ręcznie nie trzeba podawać odpowiedzi.

en: Quiz questions that allow a user to select "true" or "false" as his response to a statement.
pl: Pytanie umożliwiające odpowiedź prawda/fałsz dla danego stwierdzenia.

en: Auto revisioning
pl: Automatyczne wersjonowanie

en: It is strongly recommended that auto revisioning is always on. It makes sure that when a question or quiz is changed a new revision is created if the current revision has been answered. If this feature is switched off result reports might be broken because a users saved answer might be connected to a wrong version of the quiz and/or question she was answering. All sorts of errors might appear.
pl: Zaleca się automatyczne wersjonowanie quizu. Dzięki temu jeśli zostaną dokonane zmiany w quizie (pytaniach) istniejące odpowiedzi archiwalne nie będą powiązane z nowymi pytaniami (co mogłoby wprowadzać w błąd). Jeśli ta funkcja jest wyłączona wszystkie wyniki będą połączone z najnowszymi pytaniami. Uwaga! Niektóre zmiany w pytaniach do których istnieją odpowidzi mogą powodować występowanie błędów.

en: Check this to display the pass/fail options in the @quiz form. If you want to prohibit other quiz creators from changing the default pass/fail percentage, uncheck this option.
pl: Zaznacz to pole, jeśli ma być wyświetlana opcja zdane/niezdane dla formularza tworzenia quizu. Jeśli chcesz zabronić użytkownikom mogącym tworzyć quizy zmienianie domyślnej opcji zdane/niezdane - odznacz to pole.

en: Set the maximum number of result options (categorizations for scoring a quiz). Set to 0 to disable result options.
pl: Ustaw maksymalną liczbę możliwych przedziałów wyników (opcja kategoryzująca). Ustaw 0, jeśli nie przewidujesz kategoryzacji wyników.

en: Integer between 0 and 128. If the question creator doesn't set a question title the system will make a title automatically. Here you can decide how long the autotitle can be.
pl: Liczba całkowita z przedziału od 0 do 128. Jeśli tworzący quiz nie wprowadzi tytułu dla pytania samodzielnie system wprowadzi go automatycznie. Tutaj można wskazać długość autoamtycznie tworzonego tytułu.

en: Quiz can integrate with other d.o modules like !views, !cck, !userpoints and !jquery_countdown. Here you can configure the way Quiz integrates with other modules. Disabled checkboxes indicates that modules are not enabled/installed
pl: Moduł Quiz integruje się z innymi modułami takimi jak !views, !cck, !userpoints czy !jquery_countdown. Tu można wybrać w jaki sposób Quiz ma z nimi się komunikować. Wyłączone opcje oznaczają, że moduł nie jest włączony lub zainstalowany

en: !userpoints is an <strong>optional</strong> module for Quiz. It provides ways for users to gain or lose points for performing certain actions on your site like attending @quiz. You will need to install the !userpoints module to use this feature.
pl: !userpoints jest <strong>opcjonalnym</strong> modułem dla Quizu. Dostarcza opcji zliczania (lub odejmowania) punktów dla użytkowników, którzy wykonali niektóre czynności, np. ukończyli dany quiz. Żeby skorzystać z tej funkcjonalności musisz wcześniej zainstalować i włączyć moduł !userpoints.

en: !jquery_countdown is an <strong>optional</strong> module for Quiz. It is used to display a timer when taking a quiz. Without this timer, the user will not know how long he or she has left to complete the @quiz
pl: !jquery_countdown jest <strong>opcjonalnym</strong> modułem dla Quizu. Odpowiada za wyświetlanie czasu do końca quizu. Bez tego modułu użytkownik nie widzi czasu, jaki pozostał do zakończenia quizu.

en: Send results to quiz author/attendee via e-mail. Configure e-mail subject and body.
pl: Wysyłka wyniku quizu autorowi/uczestnikowi przez e-mail. Konfiguracja parametrów e-maila (tytuł, zawartość).

en: E-mail for Quiz Takers
pl: Wiadomość e-mail dla uczestników quizu

en: E-mail results to quiz takers
pl: Wysyłanie wyników uczestnikom quizu

en: Check this to send users their results at the end of a quiz.
pl: Zaznacz, jeśli chcesz wysłać uczestnikom quizu wyniki po zakończeniu.

en: Configure E-mail Subject
pl: Konfiguracja tytułu wiadomości e-mail

en: This format will be used when sending quiz results at the end of a quiz.
pl: Ten format zostanie użyty przy wysyłaniu wyników quizu.

en: Configure E-mail Format
pl: Konfiguracja formatu wiadomości e-mail

en: This format will be used when sending quiz results at the end of a quiz. !title(quiz title), !sitename, !taker(quiz takers username), !date(time when quiz was finished), !minutes(How many minutes the quiz taker spent taking the quiz), !desc(description of the quiz), !correct(points attained), !total(max score for the quiz), !percentage(percentage score), !url(url to the result page) and !author are placeholders.
pl: Ten format zostanie użyty podczas wysyłania wyników quizu. !title (tytuł quizu), !sitename, !taker (nazwy uczestników quizu), !date (czas zakończenia quizu), !minutes (czas wypełniania quizu), !desc (opis quizu), !correct (zdobyte punkty), !total (maksymalna liczba punktów), !percentage (wynik w procentach), !url (link do strony z wynikami) i !author są polami zastępczymi.

en: E-mail for Quiz Authors
pl: Wiadomość e-mail do autorów quizu

en: E-mail all results to quiz author.
pl: Wyślij wszystkie wyniki autorowi quizu.

en: Check this to send quiz results for all users to the quiz author.
pl: Zaznacz jeśli wszystkie wyniki mają być wysyłane autorowi quizu.

en: This format will be used when sending quiz results at the end of a quiz. Authors and quiz takers gets the same format.
pl: Ten format zostanie użyty podczas wysyłania wyników quizu. Autorzy i użytkownicy quizu również otrzymają wiadomości w tym formacie.

en: Default values for the quiz creation form can be edited <a href="!url">here</a>
pl: Domyślne wartości dla tworzonych quizów mogą być zmieniane <a href="!url">tutaj</a>

en: Questions in this quiz
pl: Pytania w tym quizie

en: 
    
    <p>The quiz module allows users to administer a quiz, as a sequence of questions, and track the answers given. It allows for the creation of questions (and their answers), and organizes these questions into a quiz. Its target audience includes educational institutions, online training programs, employers, and people who just want to add a fun activity for their visitors to their Drupal site.</p>
    
    <p>The quiz module has a plethora of permission options. Unless you take care setting your permissions, the quiz module might not do everything you want it to do.</p>
    
    <p>For more information about quiz, and resources on how to use quiz, see the <a href="http://drupal.org/project/quiz">Quiz project website</a></p>
pl: 
    
    <p>Moduł quiz umożliwia użytkownikom zarządzanie testami, rozumianymi jako sekwencja pytań oraz śledzenie odpowiedzi. Umożliwia tworzenie pytań i odpowiedzi oraz organizowanie ich w większe całości zwane quizami (testami, sprawdzianami itp.). Moduł przeznaczony jest dla uczniów i studentów, uczestników szkoleń, pracowników, jednym zdaniem: dla każdego odwiedzającego stronę.</p>
    
    <p>Moduł quiz posiada rozbudowane opcje dostępu. Prosimy uważać z przydzielaniem uprawnień, żeby quiz działał w sposób, jakiego Państwo oczekują.</p>
    
    <p>Więcej informacji o module quiz, pomoc, zasoby i wsparcie są dostępne na <a href="http://drupal.org/project/quiz">stronie modułu Quiz</a></p>

en: Note that this quiz is set to only keep each users best answer.
pl: Uwaga! Ten quiz został ustawiony do przechowywania wyłącznie najlepszego rozwiązania dla danego uczestnika.

en: The scoring data you provided has been saved.
pl: Wprowadzona punktacja została zapisana.

en: Attempts allowed
pl: Dopuszczalna liczba podejść

en: Whether to allow users to skip questions in the @quiz
pl: Czy pozwolić uczestnikom na pomijanie pytań quizu

en: Allowed number of attempts
pl: Dopuszczalna liczba podejść

en: The number of times a user is allowed to take the @quiz. <strong>Anonymous users are only allowed to take quizzes that allow an unlimited number of attempts.</strong>
pl: Liczba podejść, jaką może zrealizować uczestnik quizu. <strong>Użytkownicy anonimowi mogą podchodzić wyłącznie do quizów bez limitowanej liczby podejść. </strong>

en: Display allowed number of attempts
pl: Wyświetl dopuszczalną liczbę podejść

en: Display the allowed number of attempts on the starting page for this quiz.
pl: Wyświetla dopuszczalną liczbę podejśc na stronie początkowej quizu.

en: Dear !author
pl: Szanowny !author

en: !taker attended the quiz !title on !date
pl: !taker przystąpił do quizu !title dnia !date

en: !taker got !correct out of !total points in !minutes minutes. Score given in percentage is !percentage
pl: !taker usyskał !correct z !total punktów w !minutes minut. Wynik wyrażony w procentach: !percentage

en: You can access the result here !url
pl: Możesz przegląać wyniki tutaj !url

en: Dear !taker
pl: Szanowny !taker

en: You attended the quiz !title on !date
pl: Wziąłeś udział w quizie !title dnia !date

en: You got !correct out of !total points in !minutes minutes. Score given in percentage is !percentage
pl: Osiągnąłeś !correct z !total wszystkich punktów w czasie !minutes minut. Wynik wyrażony procentowo: !percentage

en: This quiz only allows %num_attempts attempts. Anonymous users can only access quizzes that allows an unlimited number of attempts.
pl: Ten quiz umożliwia %num_attempts liczbę podejść. Użytkownicy anonimowi i goście mogą brać udział wyłącznie w quizach z nielimitowaną liczbą podejść.

en: The module for the questiontype %type is not enabled
pl: Nie włączono modułu dla typu pytań %type

en: You need to install and enable at least one question type(multichoice for instance) to use quiz.
pl: Musisz zainstalować i włączyć co najmniej jeden typ pytań dla quizu (np. pytanie wyboru).

en: View results, score answers, run reports and edit configurations.
pl: Przeglądanie wyników, odpowiedzi punktowanych, uruchamianie raportów i edycja konfiguracji.

en: Change settings for the all Quiz project modules.
pl: Zmiana ustawień całego modułu Quiz.

en: Configure the Quiz module.
pl: Ustawienia modułu Quiz.

en: @quiz form configuration
pl: Ustawienia formularza quizu @quiz

en: Configure default values for the quiz creation form.
pl: Ustawienia domyślne dla formularza tworzenia quizu.

en: Quiz reports and scoring
pl: Raporty i wyniki dla quizów

en: View reports and score answers.
pl: Przeglądanie raportów i wyników.

en: Score long answer questions
pl: Punktacja pytania otwartego

en: Score long answer response
pl: Ocena odpowiedzi na pytanie otwarte

en: Score a response to a long answer question.
pl: Ocena odpowiedzi na pytanie otwarte.

en: Write your pairs in the question and answer columns. For the user the question will be fixed and the answers will be shown as alternatives in a dropdown box.
pl: Wprowadź pary pytań i odpowiedzi. Dla uczestnika quizu pytania pojawią się w kolumnie, a przy każdym pole wyboru ze wszystkimi odpowiedziami do dopasowania.

en: Shuffle Matching Questions
pl: Losowa kolejność pytań

en: If checked matching questions will be shuffled
pl: Jeśli zaznaczono to pole, pytania będą poukładane losowo

en: Possible match
pl: Możliwe opcje

en: Your question allows multiple answers. Only one of the alternatives have been marked as correct. If this wasn't intended please !go_back and correct it.
pl: To pytanie zezwala na wybór wielu odpowiedzi, przy czym tylko jedna odpowiedź została oznaczona jako prawidłowa. Jeśli nie takie było zamierzenie i chcesz poprawić naciśnij !go_back i skoryguj ustawienie.

en: Your question doesn't allow multiple answers. More than one of the alternatives have been marked as correct. If this wasn't intended please !go_back and correct it.
pl: To pytanie nie zezwala na wybór wielu odpowiedzi, a oznaczono więcej niż jedną odpowiedź jako poprawną. Jeśli nie takie było zamierzenie i chcesz poprawić naciśnij !go_back i skoryguj ustawienie.

en: This module provides a scale question type for Quiz. It may be used to construct surveys.
pl: Moduł dostacza pytań wartościujących dla modułu Quiz. Może być wykorzystywany do badań.

en: Score short answer questions
pl: Punktacja dla pytań krótkich

en: Score short answer response
pl: Punktacja dla odpowiedzi w pytaniach krótkich

en: Score a response to a short answer question.
pl: Punktacja odpowiedzi w pytania krótkich.

en: TrueFalse question type for the quiz module.
pl: Rodzaj pytania prawda/fałsz dla modułu quiz.

en: A question type for the quiz module. A simplified version of multichoice where "true" and "false" are the alternatives.
pl: Rodzaj pytania dla modułu quiz. Uproszczona wersja dla pytania wyboru, ograniczonego do odpowiedzi prawda/fałsz.

en: Default scoring method
pl: Domyślna punktacja

en: Choose the default scoring method for questions with multiple correct answers.
pl: Wybierz domyślny sposób punktowania dla pytań z wieloma prawidłowymi odpowiedziami.

en: Give minus one point for incorrect answers
pl: Odejmij po jednym punkcie za każdą nieprawidłową odpowiedź

en: Give one point for each incorrect option that haven't been chosen
pl: Dodawaj punkty za niewybranie błędnej odpowiedzi

en: You just created a new quiz. Now you have to add questions to it. This page is for adding and managing questions. Here you can create new questions or add some of your already created questions. If you want to change the quiz settings, you can use the "edit" tab.
pl: Właśnie stworzono nowy quiz. Teraz należy przydzielić pytania. Ta strona służy do dodawania i zarządzania pytaniami quizu. Można z tego miejsca utworzyć nowe pytania lub wybrać już istniejące. Jeśli chcesz zmienić ustawienia quizu, użyj karty "edytuj".

en: You are making your first @quiz. On this page you set the attributes, most of which you may tell the system to remember as defaults for the future. On the next screen you can add questions.
pl: Jesteś w trakcie tworzenia swojego pierwszego quizu. Na tej stronie można ustawiać niektóre opcje, które mogą być traktowane jako domyślne dla quizów tworzonych w przyszłości. Na kolejnej stronie będziesz mógł dodawać pytania.

en: Remember my settings
pl: Pamiętaj moje ustawienia

en: If this box is checked most of the quiz specific settings you have made will be remembered and will be your default settings next time you create a quiz.
pl: Jeśli zaznaczysz tę opcję większość ustawień quizu zostanie zapamiętana i używana jako domyślna przy tworzeniu nowego quizu

en: The results has been sent to the users e-mail address.
pl: Wynik został wysłany na adres e-mail użytkownika.

en: Unable to load question with nid %nid and vid %vid
pl: Nie można załadować pytania o nid %nid i wersji vid %vid

en: Unable to delete result. A constructor could not be found for the question-type
pl: Nie można usunąć wyniku. Nie odnaleziono funkcjonalności dla tego rodzaju pytania.

en: Fieldset for customizing how a quiz is taken
pl: Grupa ustawień dla sposobu rozwiązania quizu

en: Fieldset for customizing when a quiz is available
pl: Grupa ustawień dostępności quizu

en: Summary options
pl: Opcje podsumowania

en: Fieldset for customizing summaries in the quiz reports
pl: Grupa ustawień dla podsumowań i raportów

en: Result options
pl: Opcje wyników

en: Fieldset for customizing result comments in quiz reports
pl: Grupa ustawień dla komentarzy

en: Remember settings
pl: Zapamiętaj ustawienia

en: Checkbox for remembering quiz settings
pl: Pole służace do zapamiętania ustawień quizu

en: You lose points by selecting incorrect options. You may leave an option blank to avoid losing points.
pl: Uwaga! Błedna odpowiedź oznaczać będzie utratę punktu. Pozostaw pole puste, jeśli nie jesteś pewien odpowiedzi.

en: Alternatives for multichoice
pl: Alternatywne odpowiedzi dla pytań wielokrotnego wyboru

en: New revision has been created for the @quiz %n
pl: Nowa wersja została utworzona dla quizu %n

en: Delete results when a user is deleted
pl: Usuń wyniki jeśli użytkownik zostaje usunięty

en: When a user is deleted delete any and all results for that user.
pl: Jeśli użytkownik zostaje usunięty razem z nim usuwane są wyniki jego quizów.

en: Index questions
pl: Indeksowanie pytań

en: If you turn this off questions will not show up in search results.
pl: Jeśli wyłączysz tę opcję - pytania nie będą indeksowane przez wyszukiwarkę.

en: Type in the name of the term you would like to add questions from.
pl: Wpisz termin (tag, kategoria) wg którego chciałbyś dodawać pytania.

en: How many questions would you like to draw from this term?
pl: Ile pytań chcesz wylosować dla tego terminu (tagu, kategorii)?

en: Max score for each question
pl: Maksymalny wynik dla każdego pytania

en: The number of points a user will be awarded for each question he gets correct.
pl: Liczba punktów, jaką może zdobyć uczestnik quizu za każdą prawidłową odpowiedź.

en: You need to be more specific, or use the autocomplete feature. The term name you entered matches several terms: %terms
pl: Musisz bardziej precyzyjnie określić termin (tag, kategorię). Wprowadzony wyraz pasuje do wielu terminów: %terms

en: The term name you entered doesn't match any registered question terms.
pl: Wprowadzony termin (teg, kategoria) nie został przypisany do żadnego pytania.

en: The category you are trying to add has already been added to this quiz.
pl: Termin (tag, kategoria), który przypisujesz już został dodany do tego quizu.

en: The number of questions needs to be a positive integer
pl: Liczba pytań musi być dodatnią liczbą całkowitą

en: The max score needs to be a positive integer or 0
pl: Maksymalna liczba punktów musi być dodatnią liczbą całkowitą lub zerem

en: Updates were made for the following terms: %terms
pl: Zmiany zostały zapisane dla następujących terminów (tagów, kategorii): %terms

en: The following terms were removed: %terms
pl: Następujące terminy (tagi, kategorie) zostały usunięte: %terms

en: The term was added
pl: Termin (tag, kategoria) został dodany

en: Max score per question
pl: Maksymalna liczba punktów na pytanie

en: Question <span id="quiz-question-number">!x</span> of <span id="quiz-num-questions">@y</span>
pl: Pytanie <span id="quiz-question-number">!x</span> z <span id="quiz-num-questions">@y</span>

en: Allow Resume
pl: Pozwól na wznawianie

en: Whether to allow users to leave the @quiz incomplete and then resume it from where they left off.
pl: Czy pozwolić użytkownikom na opuszczanie niedokończonego quizu a następnie do jego wznowienia od miejsca, gdzie został przerwany.

en: Allow jumping
pl: Pozwól na przeskakiwanie pytań

en: Whether to allow users to jump between questions using a menu in the @quiz
pl: Czy użytkownik może przeskakiwać pomiędzy pytaniami za pomocą menu quizu

en: Categorized random questions
pl: Losowanie pytań w obrębie kategorii

en: The difference between "random order" and "random questions" is that with "random questions" questions are drawn randomly from a pool of questions. With "random order" the quiz will always consist of the same questions. With "Categorized random questions" you can choose several terms questions should be drawn from, and you can also choose how many questions that should be drawn from each, and max score for each term.
pl: Różnica pomiędzy "Losowa kolejność" a "Losuj pytania" jest taka, że "Losuj pytania" dotyczy losowania z puli pytań, natomiast dla "Losowej kolejności" dany quiz składa się zawsze z tych samych pytań ułożonych w losowej kolejności. Dla "Losuj pytania w obrębie kategorii" można wybrać kilka terminów (tagów, kategorii) z których mają być losowane pytania, można wybrać jak wiele pytań losować z danej kategorii oraz maksymalną punktację dla danej kategorii.

en: If jumping is allowed skipping also has to be allowed.
pl: Jeśli przeskakiwanie pytań jest dopuszczalne również pomijanie pytań musi być włączone.

en: Not enough random questions were found. Please add more questions before trying to take this @quiz.
pl: Brak wystarczającej liczby pytań do losowania. Dodaj więcej pytań przed uruchomieniem quizu @quiz.

en: Quiz module has been enabled. To !create_a_quiz go to Create Content -> Quiz.
pl: Moduł Quiz został uruchomiony. Aby !create_a_quiz przejdź do Dodaj zawartość -> Quiz.

en: 
          <p>This module provides a multiple choice question type for Quiz.</p>
    
          <p>The module has three settings.
          <em>Multiple answers</em> allows the quiz taker to select more than one alternative
          (it also allows for the possibility that none of the alternatives are correct).
          Alternatives are selected using checkboxes instead of radio buttons.
          <em>Random order</em> displays the alternatives in random order when quiz is beeing taken.
          <em>Simple scoring</em> gives max score if everything is correct. Zero points otherwise.</p>
    
          <p>The scoring system in multichoice is a bit complex. With multiple answers each alternative adds a given number of points to
          the total score if it is chosen, and another number of points is added if the alternative isn't chosen. Both <em>score if chosen</em> and
          <em>score if not chosen</em> may be edited for each alternative by the question creator.
          If multiple answers isn't allowed the score will be set to the <em>score if chosen</em> of the alternative that has been chosen.
          The question is considered correct if the quiz taker gets the maximum amount of points possible for the question.</p>
pl: 
          <p>Ten moduł dostacza pytania wyboru dla modułu Quiz.</p>
    
          <p>Moduł posiada trzy ustawienia podstawowe.
          <em>Wielokrotny wybór</em> pozwala uczestnikowi zaznaczać więcej niż jedną odpowiedź
          (również przewiduje się brak żadnej odpowiedzi jako wynik).
          Odpowiedzi wybiera się poprzez ich zaznaczenie w przyległym polu.
          <em>Losowa kolejność odpowiedzi</em> miesza odpowiedzi w obrębie pytania dla każdego uczestnika.
          <em>Prosta punktacja</em> powoduje, że punkty przydzielane są tylko za wskazanie wszystkich prawidłowych odpowiedzi. W przeciwnym wypadku 0.</p>
    
          <p>Punktacja dla pytań wyboru może być bardziej złożona. W przypadku pytań wielokrotnego wyboru można punktować za wybranie
           lub nie wybranie danej odpowiedzi. Dla każdego przypadku <em>Punkty za wybranie tej odpowiedzi</em> lub
          <em>Punkty za niewybranie tej odpowiedzi</em> mogą być nadawane przez twórcę quizu.
          Jeśli nie wybrano możliwości wielokrotnego wyboru system działa jak <em>Punkty za wybranie tej odpowiedzi</em>.
          Całe pytanie jest traktowane jako rozwiązane prawidłowo jeśli uczestnik osiąga maksymalną możliwą liczbę punktów przewidzianą dla pytania.</p>

en: You are not allowed to view the solution for this question
pl: Nie masz uprawnień do podglądu prawidłowych odpowiedzi
