Quiz (7.x-5.0-rc1) - en to is translation catalogue (72 entries)

en: Title
is: Titill

en: Next
is: Næsta

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Content
is: Innihald

en: Username
is: Notendanafn

en: Type
is: Gerð

en: Author
is: Höfundur

en: Actions
is: Aðgerðir

en: Cancel
is: Hætta við

en: Remove
is: Fjarlægja

en: Description
is: Lýsing

en: more
is: meira

en: Action
is: Aðgerð

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: unpublished
is: óbirt

en: Advanced options
is: Ítarlegri möguleikar

en: Edit
is: Breyta

en: Reset
is: Endursetja

en: Weight
is: Vægi

en: Category
is: Flokkur

en: Settings
is: Stillingar

en: Add category
is: Bæta við flokki

en: Back
is: Til baka

en: Save
is: Vista

en: True
is: Rétt

en: False
is: Rangt

en: Summary
is: Samantekt

en: Update
is: Uppfæra

en: Time
is: Tími

en: View
is: Skoða

en: Total
is: Samtals

en: ID
is: Kenni

en: Statistics
is: Tölfræði

en: User
is: Notandi

en: Created
is: Stofnað

en: Node
is: Nóða

en: Question
is: Spurning

en: Answer
is: Svar

en: All
is: Allt

en: Page
is: Síða

en: Allowed
is: Leyft

en: Always
is: Alltaf

en: Never
is: Aldrei

en: Up to date
is: Uppfært

en: Conditions
is: Skilyrði

en: Unlimited
is: Ótakmarkað

en: Start
is: Hefst

en: Sort by
is: Raða eftir

en: ‹ previous
is: ‹ fyrri

en: next ›
is: næsta ›

en: published
is: birt

en: Display name
is: Birta nafn

en: Create new revision
is: Búa til nýja útgáfu

en: first
is: fyrsta

en: author
is: höfundur

en: Choice
is: Valkostur

en: Results
is: Niðurstöður

en: Finished
is: Lokið

en: Questions
is: Spurningar

en: Apply
is: Virkja

en: « first
is: « fremsta

en: last »
is: aftasta »

en: Create @name
is: Stofna @name

en: Direction
is: Stefna

en: of
is: af

en: - Choose an operation -
is: - Veldu aðgerð -

en: Items per page
is: Hlutir per síðu

en: - All -
is: - Allt -
