Quiz (7.x-5.0-rc5) - en to ro translation catalogue (95 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Next
ro: Următor

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: more
ro: mai multe

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Advanced options
ro: Opțiuni avansate

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: Weight
ro: Greutate

en: Category
ro: Categorie

en: Settings
ro: Setări

en: Add category
ro: Adaugă categorie

en: Back
ro: Înapoi

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: True
ro: Adevărat

en: False
ro: Fals

en: Summary
ro: Sumar

en: Update
ro: Actualizare

en: Time
ro: Ora

en: View
ro: Afişează

en: Statistics
ro: Statistici

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: User
ro: Utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Node
ro: Nod

en: Question
ro: Întrebare

en: Answer
ro: Răspuns

en: All
ro: Toate

en: Page
ro: Pagina

en: Always
ro: Întotdeauna

en: Never
ro: Niciodată

en: Up to date
ro: Actualizat

en: Selected
ro: Selectat

en: Score
ro: Scor

en: Conditions
ro: Condiții

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Unlimited
ro: Nelimitat

en: Desc
ro: Descendent

en: node
ro: nod

en: Choices
ro: Alegeri

en: Sort by
ro: Sortare după

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Result
ro: Rezultat

en: published
ro: publicat

en: Display name
ro: Nume de afişare

en: Activity
ro: Activitate

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: author
ro: autor

en: Choice
ro: Opţiune

en: Results
ro: Rezultate

en: Changed
ro: Schimbat

en: Questions
ro: Întrebări

en: Apply
ro: Aplică

en: Publish
ro: Publică

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
ro: Acest articol a fost modificat de alt utilizator, modificările dumneavoastră nu pot fi salvate.

en: Available
ro: Disponibil

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Offset
ro: Decalaj

en: Create @name
ro: Creează @name

en: Generate
ro: Generează

en: Direction
ro: Direcție

en: of
ro: din

en: Parent ID
ro: ID Părinte

en: - Choose an operation -
ro: Alegeți operațiunea

en: Backwards navigation
ro: Navigare înapoi

en: New revision
ro: Revizie nouă

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Evaluated
ro: Evaluat

en: Date finished
ro: Data finalizării

en: Allowed number of attempts
ro: Numărul permis de încercări

en: Display allowed number of attempts
ro: Afișează numărul permis de încercări

en: Summary options
ro: Opțiuni rezumat

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Date started
ro: Data începerii

en: Allow resume
ro: Permite CV

en: <strong>Random order</strong> - all questions display in random order
ro: <strong>Ordine aleatorie</strong> - toate întrebările sunt afișate în ordine aleatorie

en: Store results
ro: Stocați rezultatele

en: Open date
ro: Dată de deschidere
