Quiz (7.x-5.1) - en to da translation catalogue (114 entries)

en: Title
da: Titel

en: Next
da: Næste

en: Delete
da: Slet

en: Submit
da: Indsend

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Username
da: Brugernavn

en: Author
da: Forfatter

en: Actions
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: more
da: mere

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: unpublished
da: afpubliceret

en: Advanced options
da: Avancerede indstillinger

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Weight
da: Vægt

en: Category
da: Kategori

en: Settings
da: Indstillinger

en: Add category
da: Tilføj kategori

en: Back
da: Tilbage

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: True
da: Sandt

en: False
da: Falsk

en: Summary
da: Resumé

en: Update
da: Opdatér

en: Time
da: Tid

en: View
da: Vis

en: Total
da: I alt

en: Statistics
da: Statistik

en: Unknown
da: Ukendt

en: User
da: Bruger

en: Created
da: Oprettet

en: Node
da: Indholdselement

en: Question
da: Spørgsmål

en: Answer
da: Svar

en: All
da: Alle

en: Page
da: Side

en: Allowed
da: Tilladt

en: Always
da: Altid

en: Never
da: Aldrig

en: Up to date
da: Seneste version installeret

en: Selected
da: Valgt

en: Score
da: Karakter

en: Conditions
da: Vilkår

en: Plain text
da: Ren tekst

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: Desc
da: Faldende

en: node
da: indholdselement

en: browse
da: vis oversigt

en: Choices
da: Valgmuligheder

en: Latest
da: Seneste

en: 1 Day
da: 1 dag

en: 2 Days
da: 2 dage

en: 3 Days
da: 3 dage

en: 4 Days
da: 4 dage

en: 5 Days
da: 5 dage

en: 6 Days
da: 6 dage

en: Sort by
da: Sortér efter

en: ‹ previous
da: ‹ forrige

en: next ›
da: næste ›

en: Result
da: Resultat

en: Manual
da: Manuel

en: published
da: udgivet

en: Display name
da: Display

en: Activity
da: Aktivitet

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: first
da: første

en: author
da: forfatter

en: Choice
da: Valgmulighed

en: Results
da: Resultater

en: Changed
da: Ændret

en: Charts
da: Diagrammer

en: Questions
da: Spørgsmål

en: Apply
da: Udfør

en: Publish
da: Udgiv

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
da: Indholdet er blevet ændret af en anden bruger. Ændringerne kan ikke gemmes.

en: Available
da: Tilgængelig

en: « first
da: « første

en: last »
da: sidste »

en: Feedback
da: Tilbagemelding

en: Offset
da: Forskydning

en: Finish
da: Afslut

en: Create @name
da: Opret @name

en: Answers
da: Svar

en: Choose one
da: Vælg en

en: Generate
da: Opret

en: Direction
da: Retning

en: of
da: af

en: Parent ID
da: Overordnet ID

en: - Choose an operation -
da: - Vælg en handling -

en: Backwards navigation
da: Mulighed for at navigere baglæns

en: Questions updated successfully.
da: Spørgsmål opdateret korrekt.

en: Pass rate
da: For at bestå kræves

en: New revision
da: Ny version

en: Enter your answer here. If you need more space, click on the grey bar at the bottom of this area and drag it down.
da: Skriv dit svar her. Hvis du har brug for mere plads, kan du trække den grå linje i dette område nedad.

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Subquestion
da: Underspørgsmål

en: Correct match
da: Korrekt match

en: Filtered text (user selects text format)
da: Filtreret tekst (bruger vælger tekstformat)

en: Attempts allowed
da: Tilladte antal forsøg

en: Allowed number of attempts
da: Tilladte antal forsøg

en: Next question
da: Næste spørgsmål

en: Summary options
da: Resumé

en: Asc
da: Stigende

en: Leave blank
da: Spring over

en: Leave blank and finish
da: Spring over og afslut

en: Open date
da: Åbningsdato

en: Close date
da: Lukningsdato
