Quiz (7.x-5.1) - en to jv translation catalogue (60 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Next
jv: Sakterusé

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Operations
jv: Operasi

en: Content
jv: Konten

en: Username
jv: Jeneng Panganggo

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Actions
jv: Aksi

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: more
jv: pepaké

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Advanced options
jv: Opsi lanjutan

en: Edit
jv: Sunting

en: Reset
jv: Baléknā

en: Weight
jv: Urutan

en: Category
jv: Kategori

en: Settings
jv: Sétingan

en: Add category
jv: Tambah kategori

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: True
jv: Bener

en: False
jv: Salah

en: Summary
jv: Rangkuman

en: Update
jv: Dianyari

en: Time
jv: Wektu

en: View
jv: Tampilan

en: Statistics
jv: Statistik

en: Unknown
jv: Ora dikenal

en: User
jv: Panganggo

en: Created
jv: Digawé

en: Question
jv: Pitakonan

en: All
jv: Kabèh

en: Page
jv: Kācā

en: Never
jv: Ora tahu

en: Up to date
jv: Paling anyar

en: Selected
jv: Kepilih

en: Score
jv: Skor

en: Plain text
jv: Teks biasa

en: Unlimited
jv: Ora ānā batesé

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Choices
jv: Pilihané

en: ‹ previous
jv: ‹ sakdurungé

en: next ›
jv: sakwisé ›

en: published
jv: dipacak

en: Create new revision
jv: Gawé  revisi anyar

en: Choice
jv: Pilihan

en: Results
jv: Kasilé

en: « first
jv: « pertama

en: last »
jv: terakhir »

en: Create @name
jv: Gawé @name

en: Direction
jv: Arah

en: New revision
jv: Revisi anyar

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Filtered text (user selects text format)
jv: Teks kesaring (panganggo milih format teks)

en: Asc
jv: Urut Maju
