Quiz (7.x-5.4) - en to nn translation catalogue (53 entries)

en: Title
nn: Tittel

en: Next
nn: Neste

en: Delete
nn: Slett

en: Submit
nn: Legg inn

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Content
nn: Innhald

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Author
nn: Forfattar

en: Actions
nn: Handlingar

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Remove
nn: Fjern

en: Description
nn: Beskriving

en: more
nn: meir

en: Yes
nn: Ja

en: No
nn: Nei

en: Advanced options
nn: Avanserte innstillingar

en: Edit
nn: Rediger

en: Reset
nn: Sett til standard

en: Weight
nn: Vekt

en: Category
nn: Kategori

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Add category
nn: Legg til kategori

en: Back
nn: Attende

en: Label
nn: Etikett

en: Save
nn: Lagre

en: Summary
nn: Samandrag

en: Update
nn: Oppdater

en: Time
nn: Tid

en: View
nn: Sjå på

en: User
nn: Brukar

en: Created
nn: Laga

en: Answer
nn: Svar

en: All
nn: Alle

en: Page
nn: Nettside

en: Never
nn: Aldri

en: Up to date
nn: Oppdatert

en: Selected
nn: Valgt

en: Plain text
nn: Rein tekst

en: Unlimited
nn: Uavgrensa

en: Choices
nn: Val

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: ‹ previous
nn: < forrige

en: next ›
nn: neste >

en: published
nn: publisert

en: Create new revision
nn: Lag ny utgåve

en: Apply
nn: Bruk

en: « first
nn: « første

en: last »
nn: siste »

en: Create @name
nn: Lag @name

en: Direction
nn: Retning

en: New revision
nn: Ny versjon

en: Allow question status changes to create a new revision of the quiz?
nn: Lag ein ny versjon av testen grunna statusendring på spørsmål?

en: - All -
nn: - Alle -
