Quiz (7.x-5.0-rc2) - en to am translation catalogue (42 entries)

en: Title
am: ዓርእስት

en: Next
am: ቀጣይ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: Actions
am: ድርጊቶች

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: more
am: ተጨማሪ

en: Action
am: እርምጃ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Advanced options
am: የላቁ አማራጮች

en: Edit
am: አርትእ

en: Weight
am: ክብደት

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Update
am: አዘምን

en: Time
am: ሰዓት

en: View
am: ትይታ

en: ID
am: አይዲ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Page
am: ገጽ

en: Up to date
am: ዘመናዊ

en: Unlimited
am: ያልተወሰነ

en: node
am: አንጓ

en: Sort by
am: ደርድር

en: ‹ previous
am: ‹ ቀድሞ

en: next ›
am: ቀጣይ ›

en: published
am: የታተመ

en: Create new revision
am: አዲስ ክለሳ ፍጠር

en: Publish
am: አትም

en: « first
am: « መጀምሪያ

en: last »
am: መጨረሻ »

en: Create @name
am: @name ፍጠር

en: Direction
am: አቅጣጫ
