Quiz File Upload (7.x-5.3) - en to cs translation catalogue (11 entries)

en: n/a
cs: není

en: Upload
cs: Nahrát

en: Allowed file extensions
cs: Povolené přípony souboru

en: Automatic
cs: Automatické

en: Maximum upload size
cs: Maximální velikost nahrávaného souboru

en: This answer has not yet been scored.
cs: Tato odpověď ještě nebyla bodována.

en: Quiz Question
cs: Kvízová otázka

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
cs: Pro omezení povolené velikosti souboru zadejte hodnotu typu "512" (bajtů), "80 KB" (kilobajtů) nebo "50 MB" (megabajtů). Necháte-li prázdné, velikost souboru bude omezena pouze nastavením <em>maximum post</em> a <em>file upload size</em> v PHP. Současný limit je <strong>%limit</strong>.

en: Files must be less than !size.
cs: Soubory musí být menší než !size.

en: Allowed file types: !extensions.
cs: Povolené typy souborů: !extensions.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
cs: Přípony jmen souborů oddělené čárkou nebo mezerou. Vynechte tečku na začátku.
