Quiz File Upload (7.x-5.3) - en to fr translation catalogue (19 entries)

en: Upload
fr: Transférer

en: File not found.
fr: Fichier non trouvé.

en: Manual
fr: Manuel

en: You must upload a file.
fr: Vous devez transférer un fichier.

en: Allowed file extensions
fr: Extensions de fichier autorisées

en: Automatic
fr: Automatique

en: Maximum upload size
fr: Taille maximale de transfert

en: User Answer
fr: Votre réponse

en: Correct Answer
fr: Bonne réponse

en: This answer has not yet been scored.
fr: Cette réponse n'a pas encore été notée.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
fr: Saisissez une valeur comme "512" (octets), "80 KB" (kilo octets) ou "50 MB" (méga octets) pour restreindre la taille de fichier autorisée. Si ce champ est laissé vide, la taille du fichier ne sera limitée que par la taille maximale de transfert de PHP (limite actuelle <strong>%limit</strong>).

en: Files must be less than !size.
fr: Les fichiers doivent peser moins de !size.

en: Allowed file types: !extensions.
fr: Extensions autorisées : !extensions.

en: Pick an evaluation method
fr: Sélectionnez une méthode d'évaluation

en: Choose how the answer shall be evaluated.
fr: Choisir comment la réponse sera évaluée.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
fr: Séparer les extensions avec un espace ou une virgule sans inclure le point.

en: Enter feedback
fr: Saisir Le retour utilisateur

en: Default max score
fr: Score max par défaut

en: Upload location
fr: Transférer l'emplacement
