Quiz File Upload (7.x-5.3) - en to nl translation catalogue (15 entries)

en: n/a
nl: niet beschikbaar

en: Upload
nl: Uploaden

en: File not found.
nl: Bestand niet gevonden.

en: Manual
nl: Handmatig

en: Allowed file extensions
nl: Toegestane bestandsextensies

en: Automatic
nl: Automatisch

en: Maximum upload size
nl: Maximumgrootte per upload

en: Quiz Question
nl: Quizvraag

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
nl: Voer een waarde zoals '512' (bytes), '80 kB' (kilobytes) of '50 MB' (megabytes) in voor de maximale bestandsgrootte. Als dit veld leeg wordt gelaten dan bepalen de PHP-instellingen, 'maximum post' en 'file upload' de maximale grootte (de huidige limiet is <strong>%limit</strong>).

en: Files must be less than !size.
nl: Bestanden moeten kleiner zijn dan !size.

en: Allowed file types: !extensions.
nl: Toegestane bestandstypen: !extensions.

en: Pick an evaluation method
nl: Selecteer een evaluatiemethode

en: Choose how the answer shall be evaluated.
nl: Kiezen hoe het antwoord geëvalueerd zal worden.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
nl: Scheid de extensies met een spatie of komma en plaats er geen punt voor.

en: Upload location
nl: Upload-locatie
