Quiz File Upload (7.x-5.3) - en to pl translation catalogue (16 entries)

en: n/a
pl: n.d.

en: Upload
pl: Wyślij plik

en: Manual
pl: Ręczne

en: Allowed file extensions
pl: Dozwolone rozszerzenia pliku

en: Automatic
pl: Automatyczne

en: Maximum upload size
pl: Maksymalny rozmiar pliku.

en: User Answer
pl: Odpowiedź użytkownika

en: Correct Answer
pl: Prawidłowa odpowiedź

en: This answer has not yet been scored.
pl: Odpowiedź jeszcze nie była oceniana.

en: Quiz Question
pl: Pytanie quizu

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
pl: Wartość w formacie "512" (bajtów), "80 KB" (kilobajtów) lub "50 MB" (megabajtów), która określa jak duży plik można wysłać z pomocą tego pola. Pozostawienie pola pustego spowoduje przyjęcie wartości ustawionej w PHP (obecnie <strong>%limit</strong>).

en: Files must be less than !size.
pl: Pliki muszą mieć mniej niż !size.

en: Allowed file types: !extensions.
pl: Dozwolone typy plików: !extensions.

en: Pick an evaluation method
pl: Wybierz metodę sprawdzenia

en: Choose how the answer shall be evaluated.
pl: Wybierz sposób sprawdzenia odpowiedzi.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
pl: Lista rozszerzeń oddzielonych przecinkami lub odstępem, bez wiodącej kropki.
