Quiz File Upload (7.x-5.3) - en to pt translation catalogue (11 entries)

en: n/a
pt: n/d

en: Upload
pt: Carregar

en: Allowed file extensions
pt: Extensões de arquivo permitidas

en: Automatic
pt: Automático

en: Maximum upload size
pt: Tamanho máximo para upload

en: This answer has not yet been scored.
pt: Esta resposta ainda não foi pontuada.

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
pt: Insira valores como "512" (bytes), "880 KB" (kilobytes) ou "50 MB" (megabytes) para restringir os tamanhos dos arquivos. Se deixado em branco, o limite será definido pela capacidade máxima de upload do PHP (atualmente é <strong>%limit</strong>).

en: Files must be less than !size.
pt: Arquivos devem ter menos que !size.

en: Allowed file types: !extensions.
pt: Tipos de arquivos permitidos: !extensions.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
pt: Separe as extensões com espaço ou vírgula e não inclua ponto final.

en: Upload location
pt: Localização do arquivo carregado
