Quiz File Upload (7.x-5.3) - en to ro translation catalogue (7 entries)

en: Upload
ro: Încarcă

en: Allowed file extensions
ro: Extensii de fişiere permise

en: Automatic
ro: Automat

en: Maximum upload size
ro: Dimensiune maximă încărcare

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
ro: Introduceți o valoare ca "512" (octeți), "80 KB" (kiloocteți) sau "50 MB" (megaocteți) în scopul de a restrânge dimensiunea fișierului permis. Dacă este lăsat gol, dimensiunile fișierelor vor fi limitate numai de <em>max_post_size</em> și <em>upload_max_filesize</em> din PHP (limită actuală <strong>%limit</strong>).

en: Allowed file types: !extensions.
ro: Tipuri de fișiere permise: !extensions.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ro: Separați extensiile cu spațiu sau punct și nu includeți punctul din față.
