Quiz File Upload (7.x-5.3) - en to tr translation catalogue (11 entries)

en: Upload
tr: Yükle

en: Allowed file extensions
tr: İzin verilen dosya uzantıları

en: Automatic
tr: Otomatik

en: Maximum upload size
tr: Maksimum dosya büyüklüğü

en: User Answer
tr: Kullanıcı Cevabı

en: Correct Answer
tr: Doğru Cevap

en: Quiz Question
tr: Test Sorusu

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
tr: Dosya boyutunu sınırlamak için "512" (bayt), "80 KB" (kilobayt), "50 MB" (megabayt) gibi bir değer girin. Boş bırakılır ise PHP'nin en fazla yükleme boyutu kullanılacaktır.

en: Files must be less than !size.
tr: Dosya boyutu !size dan küçük olmalıdır.

en: Allowed file types: !extensions.
tr: İzin verilen dosya uzantıları: !extensions.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
tr: Uzantıları virgül ile boşluk bırakarak yazın, nokta koymayın.
