Quiz File Upload (7.x-5.3) - en to ar translation catalogue (8 entries)

en: n/a
ar: غير متوفر

en: Upload
ar: رفع

en: Allowed file extensions
ar: لواحق الملفات المسموح بها

en: Maximum upload size
ar: أكبر حجم للملف المرفوع

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
ar: يرجى إدخال قيمة مثل "512" (بايت)، "80 KB" (كيلوبايت) أو "50 MB" (ميغابايت) لتحديد حجم الملف المسموح به. في حالة تركه فارغاً يتم تحديد حجم الملف بالحد الأقصى للرفع من إعدادات PHP (والذي قيمته حالياً <strong>%limit</strong>).

en: Files must be less than !size.
ar: يجب أن يكون حجم الملفات أقل من !size.

en: Allowed file types: !extensions.
ar: أنواع الملفات المسموح بها: !extensions.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ar: افصل لواحق الملفات بمسافة أو فاصلة ولا تضع النقطة.
