Quiz File Upload (7.x-5.3) - en to fa translation catalogue (10 entries)

en: n/a
fa: هیچ

en: Upload
fa: بارگذاری

en: Manual
fa: دستی

en: Allowed file extensions
fa: پسوندهای فایل مجاز

en: Maximum upload size
fa: حداکثر اندازه بارگذاری

en: Quiz Question
fa: سوال آزمون

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
fa: مقداری مانند "512" (بایت), "80 KB" (کیلو بایت) or "50 MB" (مگا بایت) را برای محدود نمودن اندازه فایل وارد کنید. اگر آنرا خالی بگذارید اندازه فایل به محدودیت ارسال و محدودیت بارگذاری PHP محدود خواهد شد (محدودیت کنونی.<strong>%limit</strong>).

en: Files must be less than !size.
fa: فایل‌ها باید کوچکتر از !size باشند.

en: Allowed file types: !extensions.
fa: انواع فایل‌های مجاز: !extensions.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
fa: پسوندها را با فاصله یا کاما از هم جدا کنید و نقطه ابتدای آنها را ننویسید.
