Quiz File Upload (7.x-5.3) - en to sv translation catalogue (14 entries)

en: n/a
sv: inte tillgänglig

en: Upload
sv: Ladda upp

en: Manual
sv: Manuell

en: Allowed file extensions
sv: Tillåtna filändelser

en: Automatic
sv: Automatisk

en: Maximum upload size
sv: Största uppladdningsstorlek

en: User Answer
sv: Användarens svar

en: Correct Answer
sv: Rätt svar

en: Enter a value like "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) or "50 MB" (megabytes) in order to restrict the allowed file size. If left empty the file sizes will be limited only by PHP's maximum post and file upload sizes (current limit <strong>%limit</strong>).
sv: Ange ett värde som "512" (bytes), "80 KB" (kilobytes) eller "50 MB" (megabytes) för att begränsa tillåten filstorlek. Om detta lämnas tomt kommer filstorleken endast att begränsas av PHP:s största post- och filuppladdningsstorlek (nuvarande begränsning är <strong>%limit</strong>).

en: Files must be less than !size.
sv: Filer måste vara mindre än !size.

en: Allowed file types: !extensions.
sv: Tillåtna filtyper: !extensions.

en: Pick an evaluation method
sv: Välj en utvärderingsmetod

en: Choose how the answer shall be evaluated.
sv: Välj hur svaret ska utvärderas.

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
sv: Separera filändelser med mellanslag eller kommatecken och ta ej med en inledande punkt.
