Quizz (7.x-6.0-alpha2) - en to cs translation catalogue (126 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Next
cs: Další

en: delete
cs: smazat

en: Status
cs: Stav

en: Delete
cs: Smazat

en: Submit
cs: Odeslat

en: Operations
cs: Operace

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Actions
cs: Akce

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Explanation or submission guidelines
cs: Vysvětlení nebo rady pro odeslání příspěvku

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Action
cs: Akce

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: view
cs: zobrazit

en: unpublished
cs: skryto

en: Advanced options
cs: Pokročilé volby

en: Edit
cs: Upravit

en: None
cs: Žádné

en: Response
cs: Odpověď

en: Weight
cs: Váha

en: Link
cs: Odkaz

en: Category
cs: Kategorie

en: Settings
cs: Nastavení

en: Add category
cs: Přidat kategorii

en: edit
cs: upravit

en: Back
cs: Zpět

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: True
cs: Pravda (True)

en: False
cs: Nepravda (False)

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Total
cs: Celkem

en: Statistics
cs: Statistiky

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Question
cs: Otázka

en: Answer
cs: Odpověď

en: All
cs: Vše

en: Page
cs: Stránka

en: Allowed
cs: Povoleno

en: Always
cs: Vždy

en: Never
cs: Nikdy

en: Up to date
cs: Aktuální

en: Score
cs: Skóre

en: 1 day
cs: 1 den

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: Terms
cs: Termíny

en: node
cs: uzel

en: browse
cs: procházet

en: Time limit
cs: Časový limit

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Handler
cs: Ovladač

en: Random
cs: Náhodný

en: You
cs: Vy

en: published
cs: zveřejněno

en: Display name
cs: Název zobrazení

en: Activity
cs: Aktivita

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: Choice
cs: Možnost

en: revert
cs: vrátit

en: Revision
cs: Revize

en: current revision
cs: aktuální verze

en: Charts
cs: Grafy

en: Finished
cs: Hotovo

en: Questions
cs: Otázky

en: Select
cs: Vybrat

en: This content has been modified by another user, changes cannot be saved.
cs: Tento obsah byl v průběhu Vaší editace upraven jiným uživatelem, nelze uložit změny.

en: Available
cs: K dispozici

en: empty
cs: prázdné

en: and
cs: a

en: Choose an action
cs: Vybrat akci

en: Choose one
cs: Vyberte jednu

en: Generate
cs: Generovat

en: Direction
cs: Směr

en: of
cs: z

en: color
cs: barva

en: Revision information
cs: Informace o revizi

en: Parent ID
cs: ID rodiče

en: Delete link
cs: Odkaz "smazat"

en: Multilingual support
cs: Podpora více jazyků

en: Multiple answers
cs: Vícenásobné odpovědi

en: Correct
cs: Správně

en: Quiz
cs: Kvíz

en: Manage questions
cs: Spravovat otázky

en: Questions updated successfully.
cs: Otázky byly úspěšně aktualizovány.

en: In Progress
cs: Probíhá

en: Result ID
cs: ID výsledku

en: Time Finished
cs: Čas vypršel

en: Edit link
cs: Odkaz "upravit"

en: New revision
cs: Nová revize

en: There was an error updating the @quiz.
cs: Došlo k chybě aktualizace @quiz.

en: Quiz State
cs: Stav kvízu

en: Include random questions?
cs: Včetně náhodných otázek?

en: Use Quiz Results
cs: Použít výsledky kvízu

en: Use Quiz Questions
cs: Použít otázky kvízu

en: Use Current User
cs: Použít současného uživatele

en: Current User
cs: Současný uživatel

en: All Results (Do not filter)
cs: Všechny výsledky (bez filtru)

en: Maximum Score
cs: Nejvyšší skóre

en: This answer has not yet been scored.
cs: Tato odpověď ještě nebyla bodována.

en: Correct answer
cs: Správná odpověď

en: Quiz Question
cs: Kvízová otázka

en: Enter your answer here
cs: Zde vložte svou odpověď

en: Question Results
cs: Výsledky otázky

en: No questions were found.
cs: Nebyly nalezeny žádné otázky.

en: Compulsory
cs: Povinný

en: Randomize questions
cs: Vybrat náhodné otázky

en: Something went wrong. Please try again
cs: Něco se pokazilo. Zkuste to znovu.

en: Attempts
cs: Pokusy

en: See charts
cs: Prohlédnout grafy

en: Chart icon from !url
cs: Ikona grafu z !url

en: Quiz Statistics
cs: Statistiky kvízu

en: Result Statistics
cs: Statistiky výsledků

en: The score has been saved.
cs: Výsledky byly uloženy.

en: Subquestion
cs: Podotázka

en: Revision log message
cs: Zpráva o revizi do logu

en: Provide an explanation of the changes you are making. This will help other authors understand your motivations.
cs: Vysvětlení provedené úpravy, aby další autoři chápali, proč ke změně došlo.

en: Summary options
cs: Možnosti souhrnu

en: Userpoints Category
cs: Kategorie Userpoints
