Quizz (7.x-6.0-alpha2) - en to gu translation catalogue (48 entries)

en: Title
gu: શિર્ષક

en: Body
gu: લખાણ મુખ્ય ભાગ

en: Next
gu: આગળ

en: delete
gu: કાઢી નખો

en: Status
gu: સ્થિતિ

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Submit
gu: રજૂ કરો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Author
gu: લેખક

en: Actions
gu: ક્રિયાઓ

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Remove
gu: લોપ

en: Description
gu: વર્ણન

en: Language
gu: ભાષા

en: Explanation or submission guidelines
gu: સમજૂતી અથવા રજૂઆત માર્ગદર્શિકા

en: Disabled
gu: નિષ્ક્રિય

en: Enabled
gu: સક્રિય

en: Action
gu: ક્રિયા

en: Yes
gu: હા

en: No
gu: નહિ

en: view
gu: જુઓ

en: Advanced options
gu: ઉચ્ચતર વિકલ્પો

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: None
gu: એકે નહિ

en: Weight
gu: તરલતા

en: Link
gu: કડી

en: Category
gu: શ્રેણી

en: Settings
gu: સમાયોજન

en: Add category
gu: શ્રેણી ઉમેરો

en: edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Label
gu: શિર્ષક

en: Save
gu: સાચવો

en: True
gu: સાચું

en: False
gu: ખોટું

en: All
gu: બધા

en: Page
gu: પ્રુષ્ઠ

en: Never
gu: કદી નહી

en: Up to date
gu: અધતિત

en: 1 day
gu: ૧ દિવસ

en: Scale
gu: માપ

en: Unlimited
gu: અમર્યાદિત

en: Result
gu: પરિણામ

en: Activity
gu: પ્રવૃત્તિ

en: Choice
gu: પસંદગી

en: Finished
gu: પૂર્ણ થયું

en: Select
gu: પસંદ કરો

en: and
gu: અને
